fbpx

Kolejna federacja wyrównała zarobki piłkarek i piłkarzy!

Po Australii, Norwegii oraz Nowej Zelandii włodarze Brazylijskiego Związku Piłki Nożnej (CBF) zdecydowali się wyrównać zarobki w męskiej i żeńskiej reprezentacji co jeszcze jakiś czas temu wydawało się mało prawdopodobne.

CBF postanowiło przeznaczyć taką samą kwotę pieniędzy na premie oraz wynagrodzenia zarówno dla mężczyzn oraz kobiet – poinformował na konferencji prasowej prezydent federacji, Rogerio Caboclo.

Po tej decyzji piłkarki zarobią między innymi tyle samo co gwiazda światowej piłki, Neymar. Dla świata kobiecej piłki nożnej to kolejny powód na to aby piłkarki w każdym kraju walczyły o wyrównanie swoich zarobków względem kolegów z reprezentacji. O „równouprawnienie” w przypadku zarobków walczył również mistrzynie świata, reprezentantki USA jednak ich sprawę rozstrzygnął sąd, który odrzucił wniosek piłkarek.

Brazylijki, które siedmiokrotnie zdobywały mistrzostwo Ameryki Południowej w przeszłości zdobywały srebrne medale Igrzysk Olimpijskich w Grecji (2004) oraz Chinach (2008). Największy sukces, zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Świata świętowały w 2007 roku w Chinach. Ostatni Mundial, który odbywał się 2019 roku we Francji odpadły w 1/8 finału.

Other Articles

Leave a Reply