fbpx

Kolejna fuzja w Ekstralidze!

Kolejna spektakularna fuzja w Ekstralidze. KKP Rem Marco Bydgoszcz podpisało umowę o zjednoczeniu zespołu ze Sportis Social Football Club – klubem z męskiej IV ligi kujawsko-pomorskiej, którego twarzą jest Marcin Krzywicki, były piłkarz Ekstraklasy, znany ze swojej aktywności w mediach społecznościowych.

Włączenie KKP w struktury Sportis SFC spowoduje, że w najbliższym czasie zostanie powołana spółka akcyjna pod nazwą Sportis KKP SA i jako pierwszy klub w Polsce będzie występował w Ekstralidze w takiej formie prawnej. Owocem współpracy ma być profesjonalny klub kobiecy, który w przyszłości będzie walczył o najwyższe cele – czytamy w oficjalnym komunikacie klubów.

Przypomnijmy, że decyzją PZPN KKP Bydgoszcz spadło w tym sezonie z rozgrywek Ekstraligi, jednak wobec niepotwierdzonego jeszcze oficjalnie wycofania się z ligi AZS PWSZ Wałbrzych, bydgoszczanki powinny utrzymać się na najwyższym poziomie.

Sportis Social Football Club z siedzibą w podbydgoskim Łochowie powstał w 2018 roku. W premierowym sezonie klub wywalczył awans z ligi okręgowej, a w zakończonych rozgrywkach uplasował się na 4. miejscu w tabeli swojej grupy IV ligi.

 

fot. Facebook.com/KobiecyKlubPilkarskiBydgoszcz

Other Articles

NewsyNiemcyZagranica
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply