fbpx

Wielka fuzja w Niemczech stała się faktem! Koniec 1. FFC Frankfurt

W naszym kraju niedawno Śląsk Wrocław przejął ekstraligowy zespół AZS-u, a za naszą zachodnią granicą oficjalnie potwierdzona została właśnie podobna fuzja – czterokrotne triumfatorki Ligi Mistrzyń, 1. FFC Frankfurt od nowego sezonu grać będą jako Eintracht.

O tym połączeniu mówiło się już od kilku miesięcy, jednak dopiero wczoraj przedstawiciel męskiej Bundesligi oficjalnie poinformował o podpisaniu dokumentów, wedle których od 1 lipca tego roku czwarta obecnie siła Frauen Bundesligi grać będzie pod szyldem Eintrachtu Frankfurt.

1. FFC miało większy wpływ na niemiecki futbol kobiet w ciągu ostatnich 20 lat niż jakikolwiek inny klub i zmieniło Frankfurt w niesamowite centrum kobiecej i międzynarodowej piłki nożnej kobiet – powiedział Axel Hellmann, członek zarządu Eintracht Frankfurt cytowany przez klubową stronę.

FFC Frankfurt może pochwalić się nie tylko czterema zwycięstwami w Champions League, ale także siedmioma tytułami mistrzyń Niemiec oraz dziewięcioma triumfami w krajowym pucharze. W ostatnich zespół jednak nie odnosił większych sukcesów, a ich ostatnie wywalczone trofeum to wygranie Ligi Mistrzyń w 2015 roku (pamiętne 2:1 po golu w doliczonym czasie przeciwko PSG Katarzyny Kiedrzynek).

Jestem niezwykle szczęśliwy i wdzięczny, że kontrakt ten został podpisany po długim i bardzo skoncentrowanym okresie przygotowań. Dla nas jest to spełnienie marzeń – skomentował natomiast fuzję Siegfried Dietrich, dyrektor generalny FFC Frankfurt.

fot. eintracht.de

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply