fbpx

Kolejna gwiazda reprezentacji Polski nie zagra z Czeszkami!

Nie tylko Ewa Pajor i Dżesika Jaszek nie będą mogły zagrać w zbliżających się meczach z Czechami z powodu kontuzji. Uraz z dalszego udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski wykluczył także Aleksandrę Rompę.

PZPN poinformował, że prawa obrończyni norweskiego Klepp IL od kilku tygodni zmagała się z urazem mięśnia dwugłowego i szczegółowe badania wykazały, iż 29-latka nie zdoła w tym tygodniu dojść do pełnej sprawności – Wierzyliśmy, że uda nam się postawić Olę na nogi, ale niestety dodatkowe badania wykazały, że kontuzja jest przewlekła i wymaga dłuższego leczenia – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski dla laczynaspilka.pl.

Była piłkarka Juventusu jest w trwających eliminacjach Mistrzostw Europy niezwykle ważnym ogniwem reprezentacji Miłosza Stępińskiego. We wszystkich trzech dotychczas rozegranych meczach Rompa zagrała w pełnym wymiarze czasowym. Strzeliła trzy bramki i zanotowała dwie asysty. Biało-czerwone nie straciły jeszcze ani jednej bramki.

Najprawdopodobniej Miłosz Stępiński nie będzie w miejsce Rompy dowoływał żadnej piłkarki, bowiem już wcześniej powołanie otrzymała nominalna prawa obrończyni – Zofia Buszewska z GKS-u Katowice.

Pierwszy pojedynek z Czeszkami odbędzie się w najbliższy piątek, 18 września, natomiast cztery dni później te same drużyny staną naprzeciw siebie w Bielsku-Białej.

Other Articles

FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply