fbpx

Kolejne indywidualne wyróżnienie dla Kingi Szemik

Kinga Szemik, reprezentująca aktualnie barwy uniwersyteckiej drużyny University of Texas Rio Grande Valley pod koniec swojej edukacji w Stanach Zjednoczonych została wyróżniona All-American Athlete Award.

Nagroda ta została przyznana przez National Strength and Conditioning Association w uznaniu osiągnięć sportowych, w szczególności siły i przygotowania fizycznego, w połączeniu ze świetnymi osiągnięciami akademickimi. Oprócz polskiej bramkarki, nagrodę tę otrzymała także trójka przedstawicieli innych sportów studiujący na University of Texas Rio Grande Valley – Andy Atwood (baseball), Yariel Matute (lekkoatletyka) i Megan Johnson (koszykówka).

Szemik jak dotąd ma na swoim koncie dwa występy w seniorskiej reprezentacji Polski. W najbliższym czasie 22-latka wróci najprawdopodobniej do Europy, bowiem na początku roku nie została wybrana w drafcie do amerykańskiej ligi NWSL – Mam kilka ofert, patrzę na Hiszpanię, Anglię i Francję, ale przede mną długa droga i sama nie wiem, na co się zdecyduję – mówiła Szemik trzy miesiące temu w rozmowie z „Onetem”.

Najnowsze wyróżnienie nadane naszej rodaczce przez NSCA nie jest pierwszym, jakim utalentowana bramkarka może się pochwalić. W ubiegłym roku Szemik otrzymała między innymi President’s List Recognition za najwyższą możliwą średnią ocen, czy nagrodę Breakout Athlete of the Year na swojej uczelni.

Other Articles

EkstraligaNewsyNiższe ligi
FrancjaNewsyPolki za granicą

Leave a Reply