Znamy mistrza Francji, lecz na razie tylko wśród mężczyzn

Po oficjalnej decyzji francuskiego rządu mówiącej o braku możliwości rozgrywania meczów aż do września, sezon 2019/2020 w tym kraju został zakończony. Wczoraj decyzje dotyczące rozstrzygnięć poznaliśmy w Ligue 1 i Ligue 2, dzięki czemu znamy już mistrza Francji, a także spadkowiczów i drużyny, które zaliczyły awans. Wciąż jednak nie ma informacji, jak sytuacja zostanie rozwiązana w rozgrywkach kobiecych.

Mistrzem Francji w zakończonym przed kilkoma dniami sezonie zostało po raz dziewiąty w swojej historii PSG. Z francuską ekstraklasą pożegnały się natomiast Amiens i Toulouse. Ponadto, w Lidze Mistrzów zagrają Olympique Marsylia i Stade Rennes, a do Ligi Europy zakwalifikowały się Lille, Nicea i Reims. Władze profesjonalnych rozgrywek kluby te wyłoniły ustalając tabelę na podstawie średniej punktów zdobytych we wszystkich rozegranych meczach. Decyzja ta wynika z faktu, iż nie udało się w Ligue 1 rozegrać w pełni 28. kolejki, wobec czego PSG i Strasbourg miały za sobą o jeden mecz mniej od reszty stawki.

Znamy zatem męskiego mistrza Francji, lecz wciąż czekamy na decyzję w jaki sposób sezon zostanie zakończony u kobiet. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż Ligue 1 i Ligue 2 zarządzane są przez Ligue de Football Professionnel i to do LFP należała decyzja o finalnych rozstrzygnięciach. Rozgrywki żeńskie bezpośrednio podlegają natomiast FFF, czyli francuskiemu związkowi piłki nożnej, który wciąż rozważa kilka opcji. W tym przypadku kontrowersji powinno być nieco mniej, bowiem wszystkie zespoły Division 1 Arkema mają za sobą 16 rozegranych spotkań. Liderkami są piłkarki Olympique Lyon, które mają trzy punkty przewagi nad PSG Pauliny Dudek i Katarzyny Kiedrzynek. Podium uzupełnia Bordeaux. W strefie spadkowej znajdują się natomiast Olympique Marsylia i Metz. Znacznie większy problem może stanowić jednak wskazanie drużyn, które awansują. W grupie B Division 2 lideruje bowiem Le Havre, lecz rozegrało jedno spotkanie więcej od Saint-Étienne, nad którym ma trzy punkty przewagi. Finalne decyzje FFF, dotyczące również rozgrywek pucharowych, powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

Inne wiadomości

InneNewsyPolki za granicąZagranica
FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica

Dodaj komenntarz