Kolejny gol Hmírovej w reprezentacji, Słowaczki wyraźnie uległy Finkom

Reprezentacja Słowacji przegrała w swoim drugim i ostatnim meczu w ramach towarzyskiego Cyprus Women’s Cup. Nasze południowe sąsiadki uległy Finkom 2:4, a na boisku pojawiły się cztery zawodniczki występujące na co dzień w Ekstralidze. Najlepiej zaprezentowała się Patrícia Hmírová, która zdobyła drugą bramkę na cypryjskim turnieju.

W podstawowej jedenastce Słowaczek wybiegła obrończyni Czarnych Sosnowiec Patrícia Fischerová oraz napastniczka AZS PWSZ Wałbrzych Klaudia Fabová. Podopieczne Petera Kopúňa wyszły na prowadzenie w 11. minucie po samobójczym trafieniu Anny Westerlund. Pięć minut później Finlandii udało się wyrównać dzięki bramce Rii Öling, a do szatni piłkarki z północy Europy schodził z minimalnym prowadzeniem po golu napastniczki Paris FC Lindy Sällström.

Pierwszą zawodniczką z Ekstraligi, która podniosła się z ławki rezerwowych była Patrícia Hmírová. Pomocniczka Górnika Łęczna, która w poprzednim meczu z Meksykiem wpisała się na listę strzelczyń, zameldowała się na murawie w 58. minucie. Chwilę wcześniej Klaudia Fabová została ukarana żółtą kartką. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu Anna Westerlund zrehabilitowała się za „samobója”, tym razem pakując piłkę do właściwej bramki. W 80. minucie z ławki weszła Andrea Horváthová. Niedługo później czwartego gola wbiła Słowaczkom Kaisa Collin, a wynik tego starcia w doliczonym czasie gry na 2:4 z rzutu karnego ustaliła Hmírová, dla której to dwunaste trafienie w narodowych barwach. Ponownie całe spotkanie w szeregach naszych południowych sąsiadek na ławce przesiedziała Petra Zdechovanová z Mitechu Żywiec.

Słowacja – Finlandia 2:4 (1:2)
Westerlund 11’ (s), Hmírová 90+2′ (k) – Öling 16’, Sällström 33’, Westerlund 75’, Collin 84’