Kolumbijki pokazały charakter i wolę walki do ostatnich sekund meczu! Fenomenalne!

Po fenomenalnym spotkaniu Niemek i wysokim zwycięstwie z Marokiem, apetyt na dobry wynik na mundialu z pewnością wzrósł. Dzisiejsze ewentualne zwycięstwo z Kolumbią mogło zapewnić pierwsze miejsce w grupie, podobnie jak potencjalna wygrana Kolumbii, mogła zapewnić lepszą pozycję startową przed 1/8 finału. Oba zespoły stworzyły świetne widowisko, zakończone końcowym triumfem Kolumbii.

Mocne wejście w mecz zaliczyła Lena Oberdorf, dopuszczając się dwóch przewinień w dwóch pierwszy minutach rywalizacji, z pewnością jednak niemieccy kibice nie takich popisów w jej wykonaniu oczekują. Niesamowitą atmosferę na trybunach stadionu w Sydney tworzyli, stanowiący zdecydowaną większość, kibice z Kolumbii. Każde zagranie piłki w wykonaniu zawodniczek z Ameryki Południowej wywoływało niesamowity aplauz, zaś przerażające gwizdy towarzyszyły Niemkom. Pierwsze minuty spotkanie to wzajemnie badanie się, sprawdzanie, dopiero  w ósmej minucie gra przeniosła się w pole karne Niemek. Rzut rożny wykonywała Catalina Usme, do dobrze dośrodkowanej piłki wyskoczyła Mayra Ramírez, jej strzał na bramkę nie przyniósł jednak prowadzenia. W 13. minucie zaznaczyła swoją obecność na boisku Alexandra Popp, jednak również bez rezultatu w postaci zdobycia bramki. W 22. minucie gry, reprezentująca na co dzień barwy Vfl Wolfsburg, Lena Oberdorf pokazała się z bardzo dobrej strony. To była niezła okazja na objęcie prowadzenia, jednak jej strzał był niecelny.
Widać było, że Niemki z każdą kolejną minutą zaczynają łapać swój właściwy rytm gry, ich akcje zawiązywały się coraz lepiej. Źródłem kolejnego zagrożenia pod bramką Cataliny Pérez była Lina Magull, zawodniczka związana od 2018 roku z Bayernem Monachium. Poczynania ofensywne Kolumbijek zdecydowanie straciły na sile w tej fazie gry, uciekały się natomiast często do fauli, póki co bez skutku w postaci napomnienia. Wyróżniającą się postacią w zespole z Ameryki Południowej była Mayra Ramírez, jej strzał z 40. minuty spotkania bez problemu obroniła Merle Frohms. Zdecydowanie najlepszą okazję bramkową w pierwszej połowie miała Alexandra Popp, jednak jej uderzenie z około 10 metrów od bramki poszybowało wysoko nad poprzeczką. Pomimo sześciu minut doliczonych do czasu gry w pierwszej odsłonie, wynik nie uległ zmianie, do przerwy w Sydney było więc 0:0.

Pierwsze minuty po zmianie stron gry to dobre otwarcie w wykonaniu naszych zachodnich sąsiadek. Z dobrej strony pokazała się Klara Bühl, po strzale której Niemki wykonywały rzut rożny, bez efektu bramkowego. W 52. minucie gry podobną okazję miały Kolumbijki. Z rzutu rożnego dośrodkowywała Catalina Usme, piłka znalazła adresatkę w osobie Manueli Vanegas, jej próba nie zakończyła się jednak powodzeniem. Co się odwlecze, to nie uciecze! Po chwili piłkę pod swoimi stopami miała Linda Caicedo. Zawodniczka występująca aktualnie w Realu Madryt, znajdując się na wysokości 18-ego metra od bramki, z lewej strony pola karnego, wykonała świetny zwód do prawej nogi, zmyliła w ten sposób Svenję Huth i oddała fenomenalny strzał na bramkę! Cudowne, mierzone uderzenie prawą nogą nie dało szans na skuteczną interwencję Frohms! Piłka ugrzęzła w siatce, Kolumbijki na prowadzeniu!
Stracona bramka podrażniła Niemki, które ruszyły do odrabiania strat. Niebezpiecznie pod bramką Cataliny Pérez, zawodniczki brazylijskiego Avaí FC, zrobiło się w najpierw w 59. minucie za sprawą Klary Bühl oraz dwie minuty później, kiedy bliska zdobycia bramki wyrównującej była “Poppi” – jej strzał ponownie przeleciał nad poprzeczką. Klara Bühl, napastniczka Bayernu Monachium, w 64. minucie gry wykonywała kolejny dla Niemek rzut rożny. Drugą piłkę zebrała Lena Oberdorf, oddała soczyste uderzenie na bramkę przeciwniczek, niewiele w tej sytuacji zabrakło do szczęścia. W 71. minucie gry świetną okazję do wyrównania miały zawodniczki Martiny Voss-Tecklenburg. Do rzutu wolnego w odległości dwudziestu metrów od kolumbijskiej bramki podeszła “Poppi”, jednak jej strzał był bardzo niecelny. Od tej klasy zawodniczki należy wymagać zdecydowanie więcej, zwłaszcza w tak kluczowym momencie dla losów spotkania. Trzy minuty później rzut wolny wykonywała Klara Bühl, ponownie jednak bez efektu w postaci bramki wyrównującej. Do końca regulaminowego czasu gry pozostawał zaledwie kwadrans.
Końcowe fragmenty spotkania zapowiadały się pasjonująco, Niemki naciskały coraz mocniej, Kolumbijki zaś świetnie strzegły dostępu do bramki, czyhając na okazję do kontrataku. Chcąc odwrócić losy tego meczu, Niemki zdecydowanie musiałyby poprawić celność swoich strzałów, na ten moment tylko raz uderzenie posłane zostało w światło bramki, a prób było już jedenaście. W 81. minucie Niemki ponownie miały swoje okazje, i to dwukrotnie w ciągu jednej minuty – zarówno Chantal Hagel, jak i Lena Oberdorf nie znalazły jednak skutecznego sposobu na skruszenie kolumbijskiej defensywy. Catalina Pérez w 89. minucie spotkania dopuściła się faulu we własnym polu karnym, potrzebna była w tej sytuacji pomoc wozu VAR. Skuteczną wykonawczynią rzutu karnego była Alexandra Popp, potwierdza tym samym swoją wielką klasę i daje Niemkom remis, choć rzecz jasna przed nami jeszcze kilka minut rywalizacji i wiele może się jeszcze wydarzyć. I tak też właśnie było na stadionie w Sydney! Wielka determinacja Kolumbijek, serce do gry, zaangażowanie, to wszystko dało im niesamowite zwycięstwo z Niemkami! Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła w siódmej minucie doliczonego czasu gry Manuela Vanegas, skutecznie finalizując rzut rożny. Coś wspaniałego!
Dzisiejsze zwycięstwo Kolumbii sprawia, że zespół ten jest już pewien awansu do kolejnego etapu mistrzostw świata. Walka o drugie premiowane awansem miejsce stoczona zostanie pomiędzy Niemkami i Marokankami. Kolumbijki pokazały wielkie serce do gry i zostały za to nagrodzone, pokazały, jak wspaniały jest kobiecy futbol! Ponad 40 tysięcy widzów na stadionie, niesamowity doping kolumbijskich kibiców, świetne widowisko, emocje, zwroty akcji, piękne bramki – nie może być lepszej reklamy kobiecego piłkarstwa!