Totalna dominacja Norweżek, hattrick Haug

Grupa A rozpoczęła jak pierwsza ostatnią kolejkę rozgrywek grupowych. Faworyzowane Norweżki grają z nożem na gardle, a ich rywalkami są Filipinki. Zwycięstwo zapewniało awans.

Po losowaniu grup Norwegia na papierze była faworytem grupy A. Jednak po dwóch meczach zawodniczki ze Skandynawii w dorobku mają jeden punkt i nie strzeliły bramki. Filipinki rozpoczęły mecz bez strachu, od razu rzucając się do ataków. Jednak  Norweżki bardzo szybko zdobyły bramkę. W 6 minucie strzał Sophie Roman Haug znalazł drogę do bramki Azjatek. Skandynawki nie odpuszczały i starały się zamknąć Filipinki w swoim polu karnym. Upór zawodniczek Norwegii zaowocował kolejnym trafieniem Sophie Roman Haug w 17 minucie. Przewaga Norweżek z minuty na minutę rosła, a Haug wręcz robiła, co chciała. Jej strzał piętą w ostatnim momencie jedna z obrończyń wybiła na rzut rożny. Ale jak nie Haug to Caroline Graham Hansen trafia do bramki. Jej strzał z 30 metrów wpadł do bramki w 31 minucie. Mimo kolejnych szans dla drużyny ze Skandynawii wynik do przerwy się nie zmienił.

Druga połowa nie zmieniła obrazu meczu. Norweżki przeważały i strzelały kolejne bramki. Co prawda w 48 minucie do bramki trafiła Filipinka Alicia Barker, ale był to gol samobójczy. W 53 minucie Guro Reiten strzelając rzut karny, po faulu Jaclyn Sawicki, podwyższyła wynik na 5:0. W 67 minucie Marie-Soleil Beaudoin była zmuszona sięgnąć po czerwoną kartkę. Ukarana nią została Sofia Harrison, która na boisku zameldowała się 10 minut wcześniej. Gdy już wyglądało, że obie reprezentacje czekają na gwizdek końcowy, przypominała o sobie Sophie Haug kompletując hattricka strzelając gola w 5 minucie doliczonego czasu. Haug miała apetyt na kolejną bramkę parę chwil później, jednak jej strzał trafił w słupek. Norwegia wygrywa mecz i awansuje do kolejnej rundy z drugiego miejsca.