fot. Adam Ozieriański

W Częstochowie w starciu pomiędzy miejscową Skrą a Wodzisławskim SWD, kibice zgromadzeni na stadionie, nie mogli narzekać na brak emocji i dramaturgii. Mimo że zawodniczki Skry do przerwy przegrywały, to po końcowym gwizdku mogły się cieszyć ze zdobycia kompletu punktów. Niewytłumaczalny błąd w końcówce meczu popełniła Kinga Ptaszek, dotychczas ostoja wodzisławskiej bramki, który został wykorzystany bezlitośnie przez gospodynie

Faworytem tego spotkania były przyjezdne, które od pierwszych minut starały się narzucić swój styl gry, spychając zawodniczki Skry do defensywy. Mimo kilku dobry sytuacji z obu długu utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero w doliczonym czasie gry przyjezdne objęły prowadzenie. Wszystko zaczęło się od świetnego przerzutu Edyty Botor ze środka boiska na prawe skrzydło do Nicole Jendrzejczyk, która po indywidualnej akcji zagrała piłkę wzdłuż linii bramkowej do nabiegającej Julii Piętakiewicz, a ta wślizgiem umieściła piłkę w bramce Częstochowy. Po zmianie stron gospodynie szybko doprowadziły do remisu. Justyna Matusiak otrzymała świetną piłkę, że środka pola od Olgi Cichoń i strzałem po ziemi pokonała Kingę Ptaszek. W 88 minucie świetną okazję miały przyjezdne obijając dwukrotnie poprzeczkę bramki strzeżonej przez Karolinę Szulc. Ale to nie było koniec emocji w  Częstochowie. Szybkie wybicie piłki przez bramkarkę Skry i straszny błąd Kingi Ptaszek, która otrzymała czerwoną kartkę za załapanie piłki do rąk poza polem karnym. Błąd młodej bramkarki SWD spowodował, że przyjezdne kończyły mecz w dziesiątkę. Między słupkami stanęła druga bramkarka SWD Alicja Bzowska, która została wprowadzona za Katarzynę Rozmus. Rzut wolny z za szesnastki na bramkę zamieniła Olga Cichoń. Częstochowska Skra, grając ambitnie do końca, zdobyła komplet punktów w starciu z Wodzisławem Śląskim.

I Liga – 6 kolejka
KS Skra Częstochowa – SWD Wodzisław Śl. 2:1 (0:1)
Matusiak 46′, Cichoń 90+1- Piętakiewicz 45+1′

Żółte Kartki: Baszewska, Miniak -Jendrzejczyk

Czerwona Kartka: Ptaszek

Sędzia: Patrycja Turczyn

Skra: Szulc: Wodarz, Kowalska, Baszewska, Wojciechowska (73’ Słaboń), Kaim, Grzonka, Koszownik, Matusiak (86′ Dannheisig), Liczko (46’ Miniak), Cichoń (90′ Ozieriańska)

SWD: Ptaszek: Dragunowicz, Sarapata, Jendrzejczyk, Langosz, Jaszek, Gulec, Rozmus ( 90′ Bzowska), Piętakiewicz, Botor, Rosiak (65′ Błatoń)

fot. Adam Ozieriański

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here