fbpx

Koronawirus u piłkarek Atlético! Treningi zawieszone, udział w Lidze Mistrzyń pod znakiem zapytania

Atlético Madryt 21 sierpnia ma rozpocząć rywalizację w turnieju finałowym Ligi Mistrzyń od ćwierćfinałowego meczu z Barceloną. Na półtora tygodnia przed tym prestiżowym starciem udział wicemistrzyń Hiszpanii w zbliżającej się rywalizacji stanął jednak pod znakiem zapytania. Zarażonych koronawirusem jest już bowiem pięć piłkarek tego zespołu.

Pierwszy przypadek COVID-19 wykryto w stołecznej ekipie już w miniony piątek. Wówczas jednak nie zdecydowano się na przerwanie treningów, a zakażoną osobę odizolowano i wysłano na domową kwarantannę.

Ostatniej nocy jednak “Atleti” wydało komunikat o pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa u czterech kolejnych zawodniczek. Poinformowano o wstrzymaniu wszystkich treningów i przymusowej kwarantannie dla wszystkich piłkarek i członków sztabu, a także dezynfekcji całego centrum treningowego Deportivo Wanda Alcalá de Henares, gdzie wicemistrzynie Hiszpanii przygotowały się ostatnio do ćwierćfinału Women’s Champions League.

Wszystkie zawodniczki, u których wykryto COVID-19 przechodzą chorobę bezobjawowo i przebywają obecnie w swoich domach. Są w stałym kontakcie ze sztabem medycznym, który monitoruje ich stan, a w najbliższych dniach zostaną one poddane kolejnym testom.

Na chwilę obecną nie jest znana data powrotu piłkarek z Madrytu do treningów. Ćwierćfinał Ligi Mistrzyń z Barceloną zaplanowany jest na piątek, 21 sierpnia na stadionie San Mamés w Bilbao.

 

fot. facebook.com/AtleticodeMadridFemenino

Other Articles

Leave a Reply