fbpx

Testowali ją Czarni Sosnowiec, podpisała kontrakt z pierwszoligowcem

W najbliższy weekend startują rozgrywki I ligi, która po raz pierwszy nie będzie podzielona na dwie grupy, a w jej skład wchodzi 12 klubów z całej Polski. Grająca na zapleczu Ekstraligi Piastovia Piastów ogłosiła dziś swoje drugie wzmocnienie. Nową piłkarką pierwszoligowca została oficjalnie Julia Chudy.

17-letnia skrzydłowa mimo młodego wieku ma już za sobą grę na najwyższym poziomie. Wiosną sezonu 2018/2019 była piłkarką Medyka Konin, w barwach którego zanotowała 6 występów w Ekstralidze oraz 2 w Pucharze Polski, rozgrywając między innymi ponad pół godziny w starciu finałowym, w którym wielkopolski klub pokonał Czarnych Sosnowiec 4:3.

Chudy niedawno miała szansę powrotu na najwyższy poziom. Przebywała bowiem w połowie lipca na testach w Czarnych Sosnowiec. Dla brązowych medalistek Ekstraligi wystąpiła w kilku sparingach, udało jej się nawet strzelić gola w starciu z beniaminkiem I ligi, UKS 3 Staszkówka Jelna. Ostatecznie jednak klub z Zagłębia nie zdecydował się na podpisanie z nią kontraktu, z czego skorzystała Piastovia. W Piastowie Chudy zagra z numerem “7”.

Jest to ostatnie wzmocnienie pierwszoligowca przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021. Wcześniej ogłoszono wypożyczenie z Pragi Warszawa środkowej obrończyni Justyny Bartman.

W letnim okienku transferowym Piastovię opuściły natomiast dwie zawodniczki, które dobrymi występami w minionych rozgrywkach wypromowały się do ekip ekstraligowych. Gabriela Kuczyńska przeszła do Czarnych Sosnowiec, natomiast Aleksandra Zubrzycka zasiliła APLG Gdańsk.

fot. facebook.com/MedykOfficial

Other Articles

EkstraligaNewsyWywiady

Leave a Reply