fbpx

Lech Poznań oficjalnie potwierdza – kobiecy zespół “Kolejorza” zagra w III lidze!

O współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza Lech Poznań poinformował już w marcu. Od tamtej pory brakowało jednak oficjalnych szczegółów współpracy “Kolejorza” z UAM-em. Dzisiaj wszystko się wyjaśniło.

Aktualny lider PKO Ekstraklasy oficjalnie potwierdził, że w wyniku połączenia sił, w ten weekend w rozgrywkach II grupy III ligi zadebiutuje drużyna o nazwie Lech Poznań UAM

Chcemy się krok po kroku rozwijać, w planach mamy awans do Ekstraligi. Trochę to trwało, bo choć pomysł narodził się na przełomie 2019 i 2020 roku, to potem okres pandemii nieco wstrzymał ten temat. Byliśmy gotowi do startu tego lata, dopełnione zostały wszystkie formalności i możemy ogłosić, że zespół pod szyldem Lech Poznań UAM rozpocznie w weekend udział w III lidze. – Mecze w wielu krajach gromadzą tłumy na trybunach, a największe imprezy piłkarskie mają także świetną oglądalność. Największe kluby w Europie jeden po drugim otwierają sekcje kobiece i my również chcemy dołączyć do tych klubów – powiedziała dla oficjalnej strony klubu współwłaścicielka Lecha Maja Rutkowska, która stoi za tym pomysłem.

Trenerem drużyny będzie Alicja Zając, a rolę II trenera pełnić będzie Natalia Powchowich. Wojciech Weiss będzie natomiast dyrektorem sportowym. Lech Poznań UAM swoje mecze będzie rozgrywał na obiekcie sportowym Uniwersytetu Adama Mickiewicza na Kampusie Morasko. “Kolejorz” zapowiedział jednak, że w planach są także mecze na stadionie przy Bułgarskiej.

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Other Articles

EkstraligaGaleriaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply