Lefeld i Dereń coraz bliżej powrotu do treningów

Górnika Łęczna wiosną czeka niezwykle trudne zadanie znacznego awansu w tabeli Ekstraligi. Mistrzynie Polski na półmetku rozgrywek plasują się bowiem dopiero na 5. miejscu, co zdecydowanie jest poniżej ich ambicji. Wiosną ekipie Piotra Mazurkiewicza będą mogły pomóc Klaudia Lefeld i Dominika Dereń, które w ostatnim czasie zmagały się z kontuzjami.

Zdecydowanie poważniejszy uraz ma już niemal całkowicie za sobą pozyskana tego lata z AZS PWSZ Wałbrzych Dominika Dereń. 24-latka w kwietniu 2019 roku doznała zerwania więzadeł i od tamtej pory nie było jej dane rozegrać żadnego meczu. Co oczywiste, pomocniczka wciąż czeka zatem na debiut w barwach ekipy z Łęcznej. Górnik jej powrót do treningów ogłosił już we wrześniu, lecz odzyskanie przez nią pełni sprawności znacznie się przedłużyło.

Mistrzynie Polski na oficjalnej stronie internetowej poinformowały, że zarówno Dominika Dereń, jak i Klaudia Lefeld powinny wrócić do treningów pod koniec stycznia. Lefeld z kolei nie gra od 12 września, kiedy w ligowym pojedynku z GKS-em Katowice musiała opuścić murawę z kontuzją już po 25 minutach. Do momentu urazu była ona podstawową piłkarką łęcznianek, wybiegając w tym sezonie w pierwszym składzie we wszystkich sześciu spotkaniach mistrzyń Polski.

Dla Dominiki na pewno nie będzie to łatwy okres, bo z powodu urazu nie grała w piłkę praktycznie przez półtora roku. Co do Klaudii, jej rehabilitacja przebiega bardzo dobrze i według lekarzy od końca stycznia będzie mogła trenować na pełnych obciążeniach – powiedział trener Piotr Mazurkiewicz cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Piłkarki Górnika Łęczna wróciły do treningów w poniedziałek. Ich pierwszy sparing podczas zimowych przygotowań zaplanowano na 24 stycznia. O godzinie 14:00 obrończynie mistrzowskiego tytułu zmierzą się z aktualnymi wiceliderkami Ekstraligi, SMS-em Łódź.

 

fot. gksgornik.leczna.pl

Inne wiadomości

EkstraligaI ligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyNiższe ligiPolska

Dodaj komenntarz