Lejdis Luboń i Warta Poznań łączą siły

Lejdis Luboń oraz Warta Poznań postanowiły połączyć siły i od nadchodzącego sezonu klub rozpocznie rozgrywki pod szyldem zespołu ze stolicy Wielkopolski.

Drużyna z Lubonia powstała dwa lata temu i już święciła sukcesy w zespołach młodzieżowych zdobywając halowe Mistrzostwo Wielkopolski U-13 oraz U-16. Do zespołu Warty dołączy około 50 młodych zawodniczek.

Zespół Warty poinformował o założeniu sekcji kobiecej w maju o czym informowaliśmy TUTAJ.

Fuzja z zespołem Lejdis Luboń oznaczać może utworzenie zespołu seniorskiego.

Utworzyliśmy cztery grupy szkoleniowe, ale nabór do drużyn dziewczęcych Akademii Warty Poznań trwa nadal i jest prowadzony z myślą o wszystkich, które chcą grać w piłkę u „Zielonych”. Miło mi poinformować o tym, że trzon naszych drużyn młodzieżowych stanowią piłkarki z klubu Lejdis Luboń. Połączyliśmy bowiem siły ze znaną i szanowaną marką w piłce młodzieżowej kobiet w Polsce. Do Akademii Warty Poznań dołączają nie tylko zawodniczki Lejdis Luboń, ale również trener Anna Jankowska. Kadrę szkoleniową będą tworzyli ponadto Violetta Biegańska i Łukasz Nowak. Cała trójka to wysoko wykwalifikowana grupa specjalistów w szkoleniu w piłce kobiecej – mówi Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań na oficjalnej stronie klubu.

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz