Lider wygrywa nad Brdą

TME SMS Łódź po raz drugi w tym sezonie w meczu wyjazdowym zapewnił swoim kibicom dużo emocji, ale dzięki waleczności i determinacji odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem lider tabeli rozprawił się ze Sportisem KKP Bydgoszcz i wygrał 1:3.

W mecz lepiej wszedł zespół Sportis KKP. W 5. minucie pierwszy celny strzał w spotkaniu oddała Aleksandra Witczak. Zespół TME SMS po kilkunastu minutach zaczął dochodzić do głosu. Swoją szansę miała w 17. minucie Gabriela Grzybowska, ale uderzyła zbyt słabo na bramkę Natalii Piątek. W 31. minucie Dominika Kopińska opanowała piłkę wyrzuconą z autu i wyłożyła ją do Nadii Krezyman, która strzałem w okienko otworzyła wynik meczu. Kilka minut później to Krezyman podawała do Kopińskiej, a ta uderzyła z ostrego kąta, zmuszając Piątek do wybicia na rzut rożny. Pod koniec pierwszej połowy powinno być 1:1, ale strzał z bliskiej odległości Karoliny Majdy efektownie odbiła Szperkowska.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej wszedł zespół gości i bardzo szybko zdołał podwyższyć prowadzenie. Po strzale Anny Rędzi piłka spadła pod nogi Kopińskiej, która z bliskiej odległości pokonała bramkarkę Sportis KKP. W 69. minucie w polu karnym Katarzyna Konat sfaulowała Edytę Sobczyk. Sędzia Ewa Żyła wskazała na jedenasty metr, a bramkę kontaktową po pewnym strzale zdobyła Majda. Mimo, że robiło się coraz bardziej nerwowo pod bramką TME SMS to przyjezdne zdobyły kolejną bramkę. Po precyzyjnej wrzutce z rzutu wolnego gola głową zdobyła Konat i przypieczętowała wygraną swojego zespołu.