North Carolina Courage gromi Sky Blue FC

North Carolina Courage zanotowała wielki powrót wygrywając 2:0 z drużyną Sky Blue FC po golach Pinto i Erceg.

Od pierwszych minut meczu widać było dominację piłkarek North Carolina Courage. Od pierwszych minut piłkarki Courage pokazały zawodniczkom z Nowego Jorku, że to one dominują i podyktowały zasady gry. Pierwszego gola strzeliła Brianna Pinto w 20′ minucie. Abby Erceg trafiła drugi raz do siatki w 51′ minucie po . Mecz był słaby w wykonaniu zawodniczek z NY, które podporządkowały się przeciwniczkom.

North Carolina Courage – Sky Blue FC (2:0) Pinto 20′, Erceg 51′

Żółte kartki: Cudjoe (NY)

NWSL Challenge Cup, faza grupowa, grupa A

North Carolina Courage: Rowland – Mathias (Pickett 87′), Kurz, Erceg, Pickett – Berkely, O’Sullivan, Pinto (Speck 62′) – Smith (Ordonez 87′), Debinha, Hinkle.

Trener: S. Nahas

Sky Blue FC: Harris – Dorsey, Freeman (Johnson 79′), Krieger, Dybasco (Yokoyama 79′)- Monagham, Zerboni, Cudjoe (Torres 55′)- Purce, Kawasumi (Baxter 59′), Tucker (Tucker 59′).

Trener: S. Parkinson

Następny mecz Courage rozegra 27. marca z Orlando Pride, a Sky Blue FC z Washington Spirit 26. marca, oba mecze w ramach NWSL Challenge Cup.