Liderki 2. Bundesligi pokonane przez Górnika Łęczna

W rozegranym w Zgorzelcu meczu sparingowym Górnik Łęczna pokonał 3:1 RB Lipsk. Sobotni rywal zespołu z Lubelszczyzny to klub, który już za kilka miesięcy najprawdopodobniej będzie świętował historyczny awans do Frauen Bundesligi.

Żeński zespół “Byków” po rundzie jesiennej jest liderem 2. Bundesligi z pięcioma punktami przewagi nad drugim SG 99 Andernach. W pierwszej połowie wczorajszego meczu kontrolnego padła tylko jedna bramka. Prowadzenie do przerwy dała Górnikowi Klaudia Miłek.

Po zmianie stron emocji było zdecydowanie więcej. W 70. minucie bowiem RB Lipsk zdołało wyrównać. W samej końcówce podopieczne Roberta Makarewicza zdołały odwrócić losy tego pojedynku na swoją korzyść dzięki bramkom dwóch zawodniczek wprowadzonych z ławki. Prowadzenie łęczniankom dała w 88. minucie Julia Piętakiewicz, a 120 sekund później wynik na 3:1 ustaliła Inez Sikora.

Kolejny sparing Górnik Łęczna gra już dzisiaj. W Bielawie wiceliderki Orlen Ekstraligi mierzą się z tamtejszą pierwszoligową Bielawianką. Pierwszy gwizdek zabrzmiał o godzinie 11:00. Rundę wiosenną łącznianki zainaugurują natomiast w niedzielę, 26 lutego o godzinie 12:00 domowym starciem ze Śląskiem Wrocław.