Liga Mistrzyń: FC Barcelona odrobiła straty i zagra w finale!

FC Barcelona wygrała 2:0 z Chelsea w meczu rewanżowym półfinału UEFA Women’s Champions League i awansowała do finału.

Barcelona od pierwszych minut znacznie przeważała i przeprowadziła kilka groźnych ataków skrzydłami. W 25. minucie obrończynie tytułu zdołały udokumentować swoją przewagę za sprawą Aitany Bonmati. ,,The Blues” zdołały odpowiedzieć niemal stuprocentową okazją Melanie Leupolz z 31. minuty. Lauren James posłała świetne podanie w kierunku reprezentantki Niemiec, jednak ta przy pustej bramce trafiła w poprzeczkę. Pięć minut później Catarina Macario uderzyła z woleja, jednak jej strzał został zatrzymany przez golkiperkę ,,Dumy Katalonii”. Do przerwy utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Barcelony.

Od 59. minuty gospodynie musiały radzić sobie w dziesiątkę, bowiem Kadeisha Buchanan została ukarana drugą żółtą kartką za faul na Patri Guijarro. Nieco ponad kwadrans później Duma Katalonii podwyższyła prowadzenie – Fridolina Rolfo przymierzyła z “11” metrów.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i piłkarki Barcelony mogły cieszyć się z awansu do finału. W drugim półfinale zmierzą się dwie francuskie drużyny: Olympique Lyon i PSG.