fbpx

Polska napastniczka zdobyła 61 goli w 24 meczach!

Marta Stodulska, która występuje w niemieckim czwartoligowcu FC Internationale Berlin ustanowiła rekord żeńskich rozgrywek w liczbie zdobytych goli w sezonie! Znana w Polsce z występów w GOSiR Piaseczno zawodniczka w 24 spotkaniach zdobyła 61 bramek!

29-letnia napastniczka, która po odejściu z Piaseczna zdecydowała się na wyjazd do Niemiec, reprezentowała tam barwy trzech klubów. W sezonie 2017/2018 występowała w rezerwach BSC Marzahn, które występowały w lidze regionalne. Kolejne dwa sezonu spędziła w Unione Berlin, z którym była bardzo blisko awansu do 2. Bundesligi. (Union przegrał baraże o awans). W pierwszym sezonie w 19 spotkaniach zdobyła 24 gole, a w kolejnym sezonie w 11 spotkaniach zdobyła 8 goli. Od sezonu 2022/2023 reprezentuje barwy FC Internationale Berlin, który występuje we Frauen-Berlinliga (czwarty poziom rozgrywkowy). W pierwszym sezonie była młodzieżowa reprezentantka Polski, w czterech występach zdobyła osiem goli.

W trwających rozgrywkach napastniczka zdobyła już 61 goli, a potrzebowała do tego jedynie 24 spotkań. Na swoim koncie Stodulska ma również dziesięć asyst.

Other Articles

Liga MistrzyńRelacja meczowaZagranica
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply