fbpx

Liga Mistrzyń: Chelsea melduje się w półfinale

W wieczornym spotkaniu UWCL na Stamford Bridge Chelsea zremisowała 1:1 z Ajaxem. Mistrzynie Anglii wygrały dwumecz i tym samym awansowały do półfinału Ligi Mistrzyń.

Przyjezdne weszły w mecz bardzo aktywnie i odważnie atakowały mistrzynie Anglii. Już w drugiej minucie skonstruowały groźną sytuację ze stałego fragmentu gry, ale Sherida Spitse nie trafiła w bramkę. W 17. minucie było blisko, aby błąd w defensywie Chelsea skończył się utratą bramki. Zecira Musović wyszła z bramki, a Tiny Hoekstra usiłowała skierować futbolówkę do siatki, jednak ta nieznacznie minęła się ze słupkiem. Z biegiem czasu zespół gospodyń przejmował kontrolę nad przebiegiem meczu i był w posiadaniu piłki na połowie Ajaxu. Po stronie mistrzyń Anglii warto wyróżnić Agnes Beever – Jones, która była bardzo aktywna szczególnie w bocznych sektorach boiska i posłała kilka solidnych piłek w pole karne przeciwniczek. W 33. minucie zawodniczki Chelsea wyszły na prowadzenie. Wykorzystały błąd rywalek przy rozgrywaniu piłki na własnej połowie: Guro Reiten odebrała futbolówkę i posłała ją do Mayry Ramirez, a ta wpakowała ją do bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

“The Blues” wyszły na połowę z bojowym nastawieniem: od samego początku odbierały futbolówkę już w środkowej strefie boiska, i przez pierwsze kilka minut Ajax nie zdołał przeprowadzić ani jednej akcji na ich połowie. Ten czynnik jednak uległ zmianie i w kolejnym kwadransie to mistrzynie Holandii były stroną dominującą. W 65. minucie zdołały udokumentować swoją przewagę trafieniem na 1:1. Tiny Hoekstra posłała prostopadłe podanie do Chasity Grant, która pokonała Zecirę Musović mocnym, technicznym uderzeniem. W 80. minucie Hoekstra stanęła przed dobrą szansą na trafienie, lecz Musović sparowała futbolówkę na rzut rożny. Pomimo kilku niezłych sytuacji Ajaxu, rezultat nie uległ już zmianie. Spotkanie na Stamford Bridge zakończyło się remisem 1:1, ale dzięki trzybramkowej zaliczce Chelsea z pierwszego meczu obyło się bez dogrywki. 

W półfinale UEFA Women’s Champions League Chelsea zmierzy się ze zwyciężczyniami dwumeczu FC Barcelona – SK Brann

Ligi Mistrzyń – 1/4 finału
Chelsea – Ajax 1:1 (1:0)
Ramirez 33′ – Grant 65′

Chelsea: Zecira Musović – Ashley Lawrence, Jess Carter, Kadeisha Buchanan (67′ Sjoeke Nusken), Eve Perisset, Sophie Ingle, Erin Cuthbert (K), Fran Kirby, Guro Reiten (67′ Jelena Canković), Agnes Beever – Jones (76′ Johanna Rytting Kaneryd), Mayra Ramirez (67′ Catarina Macario)

Trenerka: Emma Hayes

Ajax: Regina Van Eijk – Daliyah de Klonia ( 46′ Milicia Keijzer), Sherida Spitse (K), Kay – Lee de Sanders (87′ Danique Tolhoek), Isa Kardinaal (76′ Soraya Verhoeve), Nadine Noordam, Rosa van Gool, Jonna van de Velde (68′ Danique Noordman), Chasity Grant, Romee Leuchter, Tiny Hoekstra (68′ Lotte Keukelaar)

Trenerka: Suzanne Bakker

Other Articles

Liga MistrzyńNewsyZagranica

Leave a Reply