Liga Narodów: Polki z kolejnym zwycięstwem i awansem do dywizji A!

Reprezentacja Polski pokonała w Stalowej Woli Ukrainę 1:0 w meczu 5. kolejki Ligi Narodów. Dzięki zwycięstwu podopieczne Niny Patalon zapewniły sobie awans do dywizji A!

Pierwsze minuty należały do zawodniczek reprezentacji Polski, które starały się grać na połowie przeciwniczek. W dziesiątej minucie Adriana Achcińska, która znalazła się w sytuacji sam na sam i po minięciu bramkarki rywalek pewnym strzałem wyprowadziła Biało-Czerwone na prowadzenie. W dziewiętnastej minucie Anna Petryk uderzała z rzutu wolnego, a ze strzałem poradziła sobie Kinga Szemik. W 25. minucie Dominika Grabowska wpadłą w pole karne rywalek, a po chwili straciła piłkę po tym jak wypuściła futbolówkę zbyt daleko i została uprzedzona przez bramkarkę reprezentacji Ukrainy Darię Keliushyk. Po chwili zakotłowało się w polu karnym gospodyń, a do piłki doszła Ewelina Kamczyk, której strzał został zatrzymany niemalże na linii bramkowej.

W 56. minucie prostopadłe podanie otrzymała Ewa Pajor, która została jednak uprzedzona przez bramkarkę rywalek. Inna Hlushchenko przedarła się lewą stroną boiska, a rozpędzoną reprezentantkę Ukrainy zatrzymała Oliwia Woś. Po chwili Pajor zagrała do Klaudii Jedlińska, jednak ponownie zawodniczka Biało-Czerwonych została uprzedzona przez bramkarkę rywalek. W 65. minucie Klaudia Lefeld zagrała piłkę w pole karne, a w nim najlepiej odnalazła się Ewa Pajor, która uderzyła niecelnie. Kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry na strzał zdecydowała się Ewa Pajor, a futbolówka po uderzeniu napastniczki minęła bramkę strzeżoną przez Keliushyk. Dwie minuty później strzał głową po dośrodkowaniu Eweliny Kamczyk oddała Martyna Wiankowska, a piłka poszybowała obok bramki. W ostatnich pięciu minutach Ukrainki dominowały i próbowały doprowadzić do wyrównania, jednak nie potrafił sforsować polskiej defensywy.