Kobiecy Futbol
Image default
Ekstraliga News. Newsy Polska

Ekstraliga: Łódź zdobywa ważne punkty

Pretendent do medalu dodał do swojego konta trzy punkty. Bydgoszcz, która więcej zawodniczek ma w szpitalu i na rehabilitacji niż na boisku tanio jednak skóry nie sprzedała. 

Sportis przyjechał na gorący teren z nadzieją na korzystny wynik. Trener Góral nie mógł skorzystać z Lewandowskiej, Kaźmierczak, które zdecydowały o rozbracie z piłką, ale przede wszystkim bez Karoliny Majdy. Łódzki SMS konsekwentnie kroczy po medal i dzisiaj chciał rywalkom to udowodnić. 

Lepsze okazały się w tym starciu łodzianki, które po dwóch bramkach niezawodnej Jedlińskiej zaaplikowały komplet punktów. Trener Adam Góral ma kolejny ból głowy, gdyż w 72. minucie kontuzji doznała Gugała.

Poprosiliśmy bohaterki tego widowiska o kilka słów. Również opiekun przyjezdnych zgodził się na rozmowę. 

Weronika Helińska, Sportis KKP:

“Pomimo dużych braków kadrowych oraz ze świadomością, że mierzymy się z drużyną walczącą o medal, wyszłyśmy na boisko zdeterminowane. Na boisku pokazałyśmy swoje zaangażowanie, chęć walki, oraz wynik walki, jaki wkładamy na każdym treningu. Jestem dumna z każdej naszej zawodniczki, bo jako zespół, moim zdaniem, wykonałyśmy dzisiaj niezłą pracę. Oczywiście cały czas analizujemy swoje błędy i staramy się je eliminować w kolejnych meczach. Bo jak wiemy wygrane mecze cieszą, a porażki uczą.”

Dominika Gąsieniec, SMS:

“Mecz z drużyną z Bydgoszczy był meczem walki. Żadna zawodniczka nie odstawiała nogi ! Mecz mógł się podobać. Atakowałyśmy bramkę rywala i można było zaobserwować ładne akcje. Cieszę się że zwyciężyłyśmy. Pokazałyśmy siłę zespołu i wygrałyśmy trudny mecz.

Adam Góral, Trener Sportis KKP:

“Cały mecz przebiegał pod dyktando zespołu Sms ale graliśmy bardzo mądrze i też mieliśmy swoje okazje .Nie zgadzam się z brakiem odgwizdanie faulu na moje zawodniczce przy drugie bramce . Pomimo wielu braków kadrowych jestem zadowolony z postawy moich dziewczyn i dumny z ich zaangażowania na boisku”

Ekstraliga – 15. Kolejka
TME UKS SMS Łódź – Sportis KKP Bydgoszcz 2:0 (1:0)
Jedlińska 35′ 79′
SMS Łódź: Szperkowska – Enjo (80′ Sokołowska) , Zieniewicz, Konat, Kurzawa, Gąsieniec, Achcińska, Grzybowska (82′ Zbyrad), Rędzia (86 Markusheuskaya), Krezyman (60′ Glinka), Jedlińska.

Sportis: Siejka – Sokołowska, Andrzejewska, Helińska, Gugała ( 72` Szamocka ), Sudyk, Giętkowska, Stępień ( 83` Paduch ), Revaha, Garbowska, Barjaktarovic ( 88` Zabłotna )

 

Może Cię również zainteresować

Podsumowanie czwartkowych spotkań towarzyskich, nie zabrakło zaskoczeń!

Chris Passella

Małgorzata Grec przenosi się do Austrii!

Chris Passella

EL. ME: Dwa karne i słaba druga połowa eliminują Słowację z walki o EURO

Sebastian Godyla

Skomentuj