Ćwierćfinały UEFA WCL: Skromnym zwycięstwem Bayern przypieczętowuje awans do półfinału

Zgodnie z przewidywaniami Bayern Monachium wygrał w rewanżowym spotkaniu z FC Rosengård 0:1 i dołączył do grona półfinalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Zespół z Niemiec zamierzał szybko rozstrzygnąć spotkaniem przez zdobycie w krótkim czasie bramki, ale obrona drużyny gospodyń wcale nie zamierzała tego ułatwiać. Skuteczny atak, który przełamał obronę FC Rosengård udało się gościom przeprowadzić dopiero w 22. minucie.  Akcję rozpoczęła Carolin Simon podając do Lindy Dallmann, która dośrodkowała w pole karne, a piłkę w bramce po strzale głową zamieściła Lea Schüller. Do końca pierwszej połowy Bayern kontrolował grę, ale gospodynie nie zamierzały kapitulować.

Mimo iż szwedzka drużyny musiała strzelić pięć bramek by awansować do półfinału, to wcale nie zamierzała kapitulować. Zespół FC Rosengård nieraz wyprowadzał groźne ataki na bramkę Bayernu, ale za każdym razem akcjom brakowało skutecznego wykończenia.  Do końca spotkania zarówno gospodyniom jak i gościom nie udało się już zdobyć żadnej bramki i Bayern po skromnym zwycięstwie w meczu rewanżowym awansował do półfinału UEFA Women’s Champions League, w którym zagra przeciwko Chelsea FC.

FC Rosengård – Bayern Monachium 0:1 (0:1) Dwumecz 0:4