Łodzianki wygrywają i wskakują na wyższe miejsce w tabeli

TME SMS Łódź awansował o jedno oczko w tabeli po stracie punktów przez Górnika Łęczna. Piłkarki Marka Chojnackiego pewnie pokonały Sportis KKP 5:1.

W 6. minucie meczu po podaniu Dominiki Kopińskiej w polu karnym była faulowana Anna Rędzia, a pani arbiter Michalina Diakow bez wahania wskazała na jedenasty metr. Gabriela Grzybowska pewnym strzałem pokonała bramkarkę Sportis KKP. Minutę później mogło być już 2:0, ale strzał Kopińskiej odbiła Kinga Rabinek. W 12. minucie Klaudia Jedlińska podobnie jak w Gdańsku trafiła w obramowanie bramki, a dobitka Kopińskiej została skutecznie obroniona przez Rabinek. Bramkarka Sportis KKP ucierpiała przy tej interwencji i mieliśmy chwilę przerwy w grze. Łodzianki zdecydowanie zdominowały rywalki i kwestia podwyższenia wyniku wydawała się być dość łatwa, lecz zawodziła skuteczność. W kolejnej sytuacji Ernestina Abambila precyzyjnie dorzuciła do Jedlińskiej, ale po strzale skrzydłowej TME SMS mieliśmy znów dobrą interwencję bramkarki. W 20. minucie kibice byli świadkami kapitalnej bramki Grzybowskiej, która zza pola karnego uderzyła z powietrza za kołnierz bezradnej Rabinek. Festiwal pięknych uderzeń trwał, bo łodzianki zamieniły na bramkę kolejny stały fragment gry. Wiktoria Zieniewicz przy rzucie wolnym wypuściła piłkę do Rędzi, a ta uderzeniem z kilkudziesięciu metrów przechytrzyła zarówno bydgoski mur, jak i Rabinek i wyprowadziła drużynę na jeszcze wyższe prowadzenie. W 28. minucie przełamała się również Kopińska, która z bliskiej odległości pokonała bramkarkę Sportis KKP. Bliżej końca połowy z kontrą wyszły bydgoszczanki i spowodowały spore zamieszanie w szeregach gospodarzy. Mimo to, dzięki interwencjom Oliwii Szperkowskiej i Darii Sokołowskiej bramka dla przyjezdnych nie padła. Po raz kolejny strzelił za to TME SMS. Tym razem na listę strzelców wpisała się Paulina Filipczak, która z bliska strzeliła do pustej bramki po podaniu Rędzi.

W drugiej połowie bramkę jako pierwsze zdobyły przyjezdne. Aleksandra Stasiak w sytuacji sam na sam pokonała Oliwię Szperkowską. Łodzianki nie stwarzały już sobie tylu okazji co w pierwszej połowie, ale kontrolowały wydarzenia boiskowe. W efekcie spotkanie zakończyło się identycznym wynikiem jak mecz sparingowy pomiędzy tymi drużynami.