Ogromna niespodzianka w Koninie!

Medyk POLOmarket Konin zremisował bezbramkowo z wiceliderem Orlen Ekstraligi zespołem Górnika Łęczna i zdobył cenny punkt w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Od pierwszych minut Medyk próbował przejąć inicjatywę i szybko objąć prowadzenie. Na przetasowanie 15-letniej Woźniak zdecydowała się Fabova jednak jej uderzenie pewnie wyłapała zawodniczka gospodyń. W dziewiątej minucie z rzutu wolnego uderzała Lefeld jednak niecelnie. Dobrą akcję z lewej strony boiska przeprowadziła Lefeld jednak jej dośrodkowanie zablokowała zawodniczka rywalek, a po chwili uderzenie Kaczor pewnie wybroniła Woźniak. W 18.minucie powinno być 1:0 dla gospodyń po tym jak Rocane podała piłkę pod nogi Anny Zając, której uderzenie z linii bramkowej wybiła Campbell. Szansy na zdobycie bramki uderzeniem z za pola karnego szukała również Lefeld jednak ponownie w bramce dobrze spisała się Woźniak. Po drugiej stronie boiska na uderzenie zdecydowała się Pouliou jednak było ono bardzo nieudane. Po chwili Rapacka dośrodkowała jednak piłkę wyłapała Woźniak. Znakomitą okazję miała Patrycja Zięba, która w doskonałej sytuacji uderzyła obok bramki. W 41.minucie Jaśniak zagrała wzdłuż bramki jednak żadna z zawodniczek Medyka nie przecięła lotu piłki, która minęła bramkę strzeżoną przez Palińską.

Druga połowa mogła rozpocząć się od bramki dla gospodyń jednak strzał Miksone został zablokowany, a ponowne uderzenie zostało wybronione przez Palińską. W odpowiedzi Anna Zając uderzyła za pola karnego jednak ponownie w bramce dobrze spisała się Woźniak, która uderzenie wybiła na rzut rożny. W kolejnej akcji zagranie wzdłuż bramki w wykonaniu zawodniczek Górnika jednak żadna z piłkarek nie doszła do futbolówki, która opuściła plac gry. Wicelider Orlen Ekstraligi atakował i kolejne uderzenie Bużan zostało pewnie wybronione przez Woźniak. Po chwili Litwiniec uderzyła z dystansu jednak niecelnie. w 67.minucie groźnie było pod bramką Palińskiej jednak uderzenia zawodniczek gospodyń był blokowane, a kontratak w wykonaniu Górnika zakończył się słabym uderzeniem zawodniczki gości. Blisko zdobycia bramki była Klaudia Miłek po której uderzeniu piłka zatrzymała się na słupku. Chwile później uderzała Rapacka jednak zbyt słabo by zaskoczyć Woźniak. Znakomita akcja w 83.minucie w wykonaniu Górnika jednak ponownie zbyt słabo uderzyła zawodniczka przyjezdnych. Medyk próbował zaskoczyć rywalki uderzeniem z dystansu jednak strzał Jaśniak okazał się niecelny. Górniczki miały piłkę meczową w 87.minucie jednak uderzenie z pięciu metrów Rapackiej zostało zablokowane. Chwile później Anna Zając uderzała głową i ponownie piłka minęła bramkę rywalek.