Łodzianki zgarniają całą pulę

TME SMS Łódź w ostatniej chwili wyrwał zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław i odzyskał pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 2:2 Dominika Kopińska wykazała się sprytem w polu karnym i zapewniła drużynie wygraną.

Spotkanie na samym początku nie zapowiadało się na bramkostrzelne. Pierwszą dogodną okazję miała w 14. minucie Klaudia Jedlińska, ale jej uderzenie odbiła Anna Bocian. Niewykorzystana okazja zemściła się po kilku minutach, kiedy Karolina Iwaśko w akcji sam na sam pokonała Oliwię Szperkowską. TME SMS szybko wziął się do odrabiania strat i wyrównał już w 24. minucie meczu. Łodzianki miały rzut wolny na skraju pola karnego, a Wiktoria Zieniewicz wyłożyła piłkę Annie Rędzi, która strzałem w długi róg pokonała Bocian. W 28. minucie było już 1:2, a Rędzia tym razem wcieliła się w rolę asystentki. Jej podanie wykorzystała Dominika Kopińska, która w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę Śląska.

Początek drugiej połowy również nie zwiastował kolejnych bramek choć można było dostrzec większą aktywność ofensywną Śląska. TME SMS próbował przeprowadzać kontry, ale brakowało wykończenia. W 70. minucie po zamieszaniu powstałym po rzucie rożnym najprzytomniej zachowała się Iwaśko i umieściła piłkę w siatce. Łodzianki do końca chciały strzelić trzecią bramkę oraz zapewnić sobie zwycięstwo i w końcu dopięły swego. Tym razem po zamieszaniu w polu karnym na strzał zdecydowała się Kopińska. Piłka odbiła się jeszcze od jednej z rywalek, ale lot piłki nie zmienił się na tyle, żeby nie mogła oka wpaść do siatki. Śląsk miał jeszcze jeden stały fragment gry, po którym mógł wyrównać, ale jej nie wykorzystał i mecz zakończył się wygraną TME SMS.