fbpx

LUKS Wisła Nowy Korczyn przygotowuje się do nowego sezonu

Nowy Korczyn jest kameralnym miastem położonym w województwie świętokrzyskim, w powiecie buskim. W tej niewielkiej miejscowości jest jednak grupa fantastycznych dziewczyn, która zamierza napisać historię, nawiązującą do czasów świetności klubu.

LUKS Wisła Nowy Korczyn jest jedynym klubem kobiecym na Ponidziu. W tej malowniczej miejscowości, przez którą przepływa Nida, wpadająca nieopodal do Wisły, w 2010 roku zebrała się grupa wyjątkowych dziewczyn i od pomysłu stworzenia drużyny żeńskiej, przeszła do jego realizacji. Piłkarki Wisły chciałyby w zbliżającym się nowym sezonie w IV lidze napisać wspaniałą kartę w historii swojej drużyny i zająć w lidze jak najwyższe miejsce. Ambicją zawodniczek z pewnością będzie wywalczenie awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, co w dłuższej perspektywie ma zaprowadzić ten wyjątkowy zespół na szczebel centralny. Zawodniczki z Nowego Korczyna chciałyby nawiązać do najlepszych czasów swojej drużyny, która w sezonie 2012/2013 oraz 2013/2014, zaledwie dwa lata od powstania zespołu, występowała właśnie na poziomie ówczesnej II ligi.

Do sezonu 2023/2024 piłkarki z Nowego Korczyna przygotowania rozpoczęły już w lipcu, tak, aby forma na start rozgrywek we wrześniu była w szczytowym momencie. Zespół tworzy grupa czternastu bardzo młodych piłkarek, dość powiedzieć, że najstarsza z nich ma zaledwie 25 lat. Sylwia, najbardziej doświadczona zawodniczka tej ekipy, po bardzo ciężkiej kontuzji, zerwaniu więzadła krzyżowego, pracuje intensywnie od początku okresu przygotowawczego tak, aby na start sezonu być w pełni sił, w jak najwyższej formie. Energia i pasja w drużynie, której kapitanką jest Kasia, z pewnością są niesamowicie ważne i mogą pomóc dziewczynom sięgnąć po swoje marzenia.

Trzymamy kciuki za LUKS Wisłę Nowy Korczyn, powodzenia w zbliżającym się sezonie 2023/2024 w IV lidze, spełnienia marzeń, radości z gry i jak najmniej kontuzji!

Wszystkich, którzy chcą bliżej poznać zespół z Nowego Korczyna zachęcam do odwiedzenia klubowego Tik Toka, pod linkiem widocznym TUTAJ.

Jeśli ten tekst czytają piłkarki, trenerki, trenerzy, działacze, kibice innych kobiecych zespołów i chcieliby, aby podobny materiał przedstawił sylwetkę ich drużyny – zapraszamy serdecznie do kontaktu!

 

Other Articles

NewsyNiższe ligiTransfery
EkstraligaNewsyPolska

Comments (1)

  1. To moje rodzinne strony. Trzeba kupić kilka zawodniczek. Afryka zach. lub Karaiby.

Leave a Reply