fbpx

Lyon mocnym akcentem kończy zgrupowanie w Polsce

Zaproszony na obchody 35-lecia istnienia Medyka Konin Ol.Lyon zakończyły dzisiejszym meczem z Górnikiem Łęczna pobyt w Polsce.

Niemal z lotniska piłkarki z Francji pojechały do Konina, gdzie bez większych problemów ograły podopieczne Romana Jaszczaka 5:0. Bramki w tym meczu strzelały Gunnarsdottir, Parris, Renard, Majri i Cascarino.

22 lipca już w Opalenicy, zjawiły się piłkarki Czarnych Sosnowiec. Mimo wysokiej porażki pokazały się odrobinie lepiej od Medyka. Piłkarki z zagłębia dąbrowskiego co prawda po bramkach Wendie Renard (x2), Melvine Malard i Sary Gunnarsdottir przegrały aż 4:1, ale pozostawił po osobie dobrze wrażenie.

Dziś natomiast, na zakończenie pobytu w Polsce podopieczne Jean-Luca Vasseur’a ograły aż dziewięć do zera mistrzynie Polski. Gole w tym meczu strzelały Parris (x3), Sommer (x2), Henry, Bronze, Malar i Gunnarsdottir.

Dorobek kilkudniowego pobytu w Polsce jest oszałamiający. Francuski strzeliły osiemnaście bramek, tracą przy tym tylko jednego gola. „Złotą bramkę” dla polskiej ekipy, w tym wypadku Czarnych Sosnowiec strzeliła powracająca na Ekstraligowe boiska Lilyana Kostova.

foto: https://www.fb.com/olympiquelyonnaisfeminin

Other Articles

EkstraligaInneNewsyPolska
I ligaNewsy

Leave a Reply