Lyon zatrzymuje u siebie kolejne piłkarki, a dodatkowo jeszcze wzmacnia skład

Włodarze Olympique Lyon doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia o dwa miesiące kontraktów z Lucy Bronze oraz Alex Greenwood. Klub z Lyonu pozyskał również Lolę Gallardo oraz Sarę Gunnarsdottir, które podpisały dwuletnie kontrakty.

29-letnia Sara Gunnarsdottir występowała przez ostatnie cztery lata w Wolfsburgu, z którym świętowała czterokrotnie zdobycie mistrzostwa Niemiec oraz trzykrotnie wznosiła trofeum po zdobyciu Pucharu Niemiec. Pomocniczka rozegrała dotychczas 131 spotkań w reprezentacji Islandii, w której pełni funkcję kapitana. W obecnym sezonie wystąpiła w szesnastu spotkaniach Frauen Bundesligi, zdobyła pięć bramek.

Drugą z pozyskanych zawodniczek grająca ostatnio Atletico Madryt Lola Gallardo. 27-letnia bramkarka, która dwukrotnie zdobywała wicemistrzostwo świata z kadrą U-19 w obecnych rozgrywkach wystąpiła w jedenastu spotkaniach. Zawodniczka brała udział w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, które odbywały się we Francji, jednak nie zdołała zaliczyć żadnego występu w reprezentacji Hiszpanii.

Pomóc w walce w Pucharze Francji oraz Lidze Mistrzyń mają z kolei Lucy Bronce, która w obecnym sezonie piętnastokrotnie wybiegała na plac gry w barwach Olympique Lyon. Po dokończeniu sezonu zawodniczka, która zajęła w ostatnim Plebiscycie Złotej Piłki drugie miejsce wróci najprawdopodobniej do kraju. Pomóc w walce o kolejny triumf w Champions League zespołowi prowadzonemu przez Jeana-Luca Vasseur’a ma również inna reprezentantka Anglii, Alex Greenwood, która przed wstrzymaniem rozgrywek wystąpiła w jedenastu spotkaniach.

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaFrancjaNewsyPolskaZagranica

Dodaj komenntarz