Olympique Lyon latem zagra z trzema polskimi klubami! Poznaliśmy daty wszystkich meczów

Znamy już daty wszystkich meczów Olympique Lyon podczas letniego zgrupowania w wielkopolskiej Opalenicy. Mistrzynie Francji zmierzą się w naszym kraju kolejno z Medykiem Konin, Czarnymi Sosnowiec i Górnikiem Łęczna.

Dzisiaj finalistki Pucharu Polski potwierdziły oficjalnie, że rozmowy z OL przebiegły pomyślnie i sparing najlepszego kobiecego klubu Europy z Czarnymi dojdzie do skutku. Będzie to trzeci mecz towarzyski sosnowiczanek w ramach letnich przygotowań. Wcześniej podopieczne Sebastiana Stemplewskiego 12 lipca w Jankowie Przygodzkim zmierzą się z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, a sześć dni później w Sosnowcu czeka je pojedynek z Rekordem Bielsko-Biała. Francuski klub Czarni podejmą w Opalenicy 22 lipca. Trzy dni później na wyjeździe czeka je jeszcze sparing ze Śląskiem Wrocław, a przygotowania do nowego sezonu Ekstraligi zespół z Zagłębia zakończy u siebie 1 lipca spotkaniem z SMS-em Łódź.

Olympique Lyon w Polsce ma przebywać od 16 do 26 lipca. Francuska ekipa stacjonować będzie w Hotelu Remes w Opalenicy. Ich pierwszym sparingowym rywalem będzie Medyk Konin, który jako jedyny wystąpi na własnym terenie. Potyczka ta odbędzie się w sobotę, 18 lipca o godzinie 16:00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie. Mecz ten na pewno będzie przebiegał z udziałem kibiców, lecz najprawdopodobniej będzie się ich mogło pojawić tylko 712, czyli 1/4 pojemności obiektu. W Opalenicy cztery dni później rywalkami Lyonu będą Czarni Sosnowiec, a starcie towarzyskie z Górnikiem Łęczna, na tym samym stadionie, zaplanowano na 24 lipca.

Pobyt w Polsce będzie kluczowym elementem przygotowań obrończyń tytułu Women’s Champions League do opóźnionej końcówki sezonu. 2 sierpnia OL czeka półfinał Pucharu Francji z Guingamp, natomiast pojedynek z Bayernem Monachium w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzyń odbędzie się 22 sierpnia.

 

fot. ol.fr

Inne wiadomości

Dodaj komenntarz