fbpx

Śląsk Wrocław z nowymi piłkarkami, strojami i sponsorem

Śląsk Wrocław zaprezentował nowego sponsora głównego oraz ogłosił pozyskanie dwóch nowych zawodniczek, które w minionym sezonie występowały na boiskach Ekstraligi.

23-letnia Karolina Ostrowska ostatni sezon spędziła w AZS PWSZ Wałbrzych, który w przyszłym sezonie nie wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej. Defensywnie usposobiona zawodniczka w przeszłości reprezentowała barwy AZS-u Wrocław, w barwach którego wystąpiła w 77 spotkaniach na poziomie Ekstraligi. Wychowanka Strzelinianki Strzelin w obecnym sezonie Ekstraligi rozegrała w barwach zespołu z Wałbrzycha dziesięć meczów, strzeliła jedną bramkę.

Drugim nowym nabytkiem zespołu z Dolnego Śląska została była zawodniczka GKS-u Katowice, Joanna Wróblewska, która pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiała w Trójce Ciechanów. 27-letnia zawodniczka do Katowic trafiła z AZS Wrocław i do klubu z Wrocławia wraca po zaledwie dwóch latach. W zakończonym sezonie wystąpiła w jedenastu ligowych spotkaniach w barwach katowiczanek.

Nowym sponsorem głównym klubu została firma Chemeko-System, która angażuje się również w sekcję męską oraz działa jako sponsor strategiczny zespołu żużlowego.

Spotkaliśmy się, by zaprezentować naszego nowego partnera, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni, że jest gotowy na współpracę z nami. Jest to firma Chemeko-System, która zdecydowała się być głównym sponsorem drużyny żeńskiej Śląska Wrocław uczestniczącej w rozgrywkach Ekstraligi kobiet. Jest to projekt bardziej o charakterze społecznym, niż komercyjnym. Firma, która współpracuje z nami również w trakcie meczów PKO Ekstraklasy, wspomoże nas jako główny sponsor sekcji kobiet i jako pierwszy pojawi się na strojach drużyny. Całe przedsięwzięcie jest dla nas istotne, ponieważ jesteśmy pierwszym klubem ekstraklasowym, który ma również drużynę żeńską w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wszystko wskazuje na to, że Śląsk Wrocław rozwija się we właściwym kierunku i to przedsięwzięcie nie jest jedynie sportowe czy komercyjne, ale też o bardzo dużej odpowiedzialności społecznej. Nasz rozwój w kwestii profesjonalnego sportu, jak i kształcenia dzieci i młodzieży jest naszym priorytetem i cieszymy się, że zarówno prezydent naszego miasta, jak i władze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej przychylają się do takich idei, jakie wspólnie prowadzimy – poinformował prezes Śląska Wrocław, Piotr Waśniewski.

fot. facebook.com/GKSGornikLecznaKobiet

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply