Kobiecy Futbol
Ekstraliga News. Newsy Polska

M. Hajduk: Wierzymy w wizje trenera

Dzieje się w klubie z Katowic. Z tej okazji porozmawialiśmy z panią kapitan GieKSy. O obozie przygotowawczym, na co będzie stać GKS w nadchodzącym sezonie opowiada Marlena Hajduk.

 

Marlena w przerwie letniej doszło u was do sporej wymiany kadry. Jak oceniasz wasze ruchy transferowe?

Owszem, doszło do kilku zmian kadrowych i jest to nie uniknione w piłce nożnej najważniejsze jest aby pozyskać osoby które będą pasowały do koncepcji zespołu co uważam naszemu sztabowi się udało.

Nie masz uczucia że za te lata GieKSa nie wykorzystała swojego potencjału? Nie czujecie niedosytu?

Niedosyt na pewno jest, zwłaszcza kiedy stawiasz sobie wysokie cele i nie udaje się ich zrealizować. Każdy sezon nas czegoś nauczył, ta nauka i cierpliwość w końcu zaprocentuje w postaci zdobytego medalu.

Jak co roku najwcześniej zaczęliście przygotowania? Jak się czujesz po pierwszym obozie?

Sztab opracował plan okresu przygotowawczego w taki sposób aby być dobrze przygotowywanym do nowego sezonu, nie ma to dla nas znaczenia czy zaczęłyśmy pierwsze najważniejsze żebyśmy były najlepiej przygotowane. Obóz odbyliśmy w Siedlcach gdzie miałyśmy naprawdę komfortowe warunki do treningu i regeneracji.

Na co będzie stać odmienioną GieKSę w nadchodzącym sezonie?

Nie wiem czy będzie to odmieniona GieKSa na pewno będzie jeszcze lepsza niż była w poprzednich sezonach. Każda z nas wymaga sama od siebie coraz więcej dzięki takiemu myśleniu z treningu na trening wszystkie razem tworzymy monolit i wiemy w jakim kierunku zmierzamy. Wierzymy w wizje trenera i widzimy efekty naszej pracy. Chcemy grać piłkę przyjemna dla oka kibiców oraz efektywną w postaci zdobytych punktów.

Jeśli miałabyś pokusić się o ocenę? Od roku wasze mecze są w publicznej telewizji. Miało to wpływ na podniesienie poziomu i prestiżu rozgrywek?

Transmisja meczów w telewizji publicznej na pewno działa tylko na korzyść i rozwój kobiecej piłki. Dzięki transmisją zainteresowanie kobiecą piłką się zwiększyło co za tym idzie więcej dziewcząt chętniej chce grać w piłkę.

Masz jakieś swoje sportowe marzenie które jeszcze chciałabyś spełnić?

O marzeniach się nie mówi tylko robi się wszystko żeby je spełnić a ja jestem w odpowiednim miejscu i na odpowiedniej drodze żeby tak właśnie było.

 

Foto: Łukasz Polczyk/ GieKSiarze

 

Może Cię również zainteresować

I Liga: Dwanaście bramek w ostatnim spotkaniu w roku!

Cichy

Jeszcze w tym miesiącu poznamy nowego selekcjonera kobiecej reprezentacji!

Mariusz

E. Bolko: Nie mówię do widzenia, lecz do zobaczenia

Wielbuond

Skomentuj