Małgorzata Grec wciąż czeka na debiut, Juventus za mocny dla St. Pölten

Małgorzaty Grec nie zobaczymy w tym sezonie w fazie grupowej UEFA Women’s Champions League. SKN St. Pölten, w którym od tego lata występuje Polka pożegnało się z Ligą Mistrzyń już w pierwszej rundzie kwalifikacji. Zadecydowała o tym porażka 1:4 z włoskim Juventusem.

W poprzednim meczu mistrzynie Austrii rozbiły aż 7:0 turecki Beşiktaş, jednak finał pierwszej rundy eliminacji okazał się dla nich za dużym wyzwaniem. “Juve”, które było gospodarzem turnieju w grupie 11 objęło prowadzenie już w 8. minucie. Wynik otworzyła Barbara Bonansea. Reprezentantka Włoch do siatki trafiła także po przerwie, a na 3:0 dla “Starej Damy” podwyższyła Cristiana Girelli. Austriaczki stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Stefanie Enzinger. Wynik tego pojedynku ustaliła w doliczonym czasie gry Lina Hurtig, potwierdzając tylko dominację Juventusu, który awansował tym samym do 2. rundy kwalifikacyjnej.

Małgorzata Grec dzisiejsze starcie, podobnie jak środowy półfinał, przesiedziała w całości na ławce rezerwowych. Cały mecz zanotowała natomiast znana z polskich boisk Leonarda Balog. Liga austriacka startuje w przyszły weekend. “Wilczyce” w 1. kolejce zmierzą się na wyjeździe z Wackerem Innsbruck.

Liga Mistrzyń – 1. runda kwalifikacji (grupa 11 – Finał)
SKN St. Pölten – Juventus 1:4 (0:1)