Mecz towarzyski: Smoczyce na kursie Polek

Smoczyce będą kolejnymi rywalkami podopiecznych Niny Patalon. Czego jednak możemy po nich spodziewać się? Zapewne będzie ciekawie! 

Doceniacie naszą pracę? Postawcie nam kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Reklama

O reprezentacji Walii w wydaniu męskim w Polsce wiemy aż nadto. To jest reprezentacja bojowa, zwykle nie licząca się ze swoim rywalem. Chłopaki dzięki grze głównie w Anglii są agresywni, zdyscyplinowani, ale też bezwzględni. Często grają pod faul i prowokują. Słowem, dla sędziów są istnym koszmarem! Jak natomiast prezentują się ich rodaczki, no cóż, warto z pewnością napisać o nich kilka zdań. 

Przede wszystkim Smoki czy gdyby użyć feminizmu Smoczyce, głównie są oparte na piłkarkach występujących na co dzień w Women’s Super League! Dwie bramkarki  Olivia Clark i Safia Middleton Patel  bronią barw kolejno Leicesteru i Manchesteru United. 

W obronie z pewnością warto zwrócić uwagę na klubową koleżankę Emilii Szymczak, doświadczoną Gemmę Evans czy Katheen Joel Lois z Newcastle! 

Również w formacji pomocy występują zawodniczki na co dzień grające w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii. Kolejną koleżanką polskiej obrończyni jest Ceri Holland, a w Evertonie gra Hayley Ladd. 

Co prawda ofensywa w główniej mierze jest oparta na zawodniczkach Charltonu, ale warto uwagę zwrócić na napastniczkę Lisów Hannah Caine i koleżankę klubową Kingi Szemik Ffion Morgan! 

Zespół kanadyjskiej selekcjoner Rhian Wilkinson podobnie jak Polki nie wyszedł z grupy podczas ME, ale miał bardzo ciężkie losowanie. Ich rywalkami był nie kto inny, tylko Holenderki (o:3), Francuzki (1:4) i Angielki (1:6)! Nic więc dziwnego w tym, że „Smoczyce” dostały  tęgie baty i te wyniki mogłyby być nawet wyższe. O jednym z meczów tej Reprezentacji podczas Euro pisaliśmy między innymi tutaj!

Warto wspomnieć jeszcze jedną kwestię. 

W odniesieniu do Biało-czerwonych, to Walijki raczej nie imponują serią zwycięstw w ostatnim czasie! Dość przyznać, że o ile Polki awansowały do grupy A Ligi Narodów, tak je wtorkowe rywalki z tego poziomu rozgrywek spadły! Rywalizowały wówczas z Danią         (1:2, 0:1), Szwecją (1:1, 1:1) i Włochami (0:1, 1:4) Ostatnią naprawdę fajną serię zwycięstw i remisów osiągnęły, gdy rywalizowały w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi B do Euro. Ograły wtedy dość pewnie Chorwatki (3:0, 4:0), Kosowianki (6:0, 2:0) i zremisowały w dwóch starciach z Ukrainkami (1:1, 2:2) W kolejnej rundzie eliminacji miały już problemy ze Słowaczkami (1:2, 2:0) i Irlandkami (1:1, 2:1)

Czy mamy więc powód obawiać się tego zespołu? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to będzie rywal szalenie wymagający. Piłkarki Walii grają w silnych rozgrywkach. Co więcej, w Lidze Narodów postraszyły Szwedki! To świadczy o tym, że tego zespołu nie można lekceważyć! Mimo jednak tych faktów, widać wyraźnie tendencję spadkową drużyny Rhian Wilkinson! Fatalna seria porażek martwi Związek i nie buduje to optymizmu. Tymczasem Polki podbudowane remisem nad Holandią i zwycięstwem podczas Euro z Danią są w formie zwyżkowej i wydają się jednak lekkim faworytem! Smoczyce są zwyczajnie zespołem, który można pokonać!    

          

       

Reklama
Opublikowano: 28.10.25

Polecamy