Medyk długo bił głową w mur. Ostatecznie wybił w nim trzy dziury

Grający na własnym terenie koniński Medyk trzy razy ukłuł HydroTruck Radom. Przebudowywana ekipa Romana Jaszczaka wygrała po golach z 37., 49. oraz 79. minuty z autsajderem rozgrywek 3:0.

Medyk Konin w tym meczu miał być ekipą dominującą i raczej taką był. Choć w pierwszej połowie długo oglądaliśmy sporo niedokładności, a nawet ofensywne akcje ekipy z Radomia, jak choćby dośrodkowanie z rzutu wolnego w 15. minucie, kiedy Oliwia Szymczak musiała pokazać swoje umiejętności.

Niestety dla kibiców zgromadzonych na obiekcie w Koninie, pierwsza połowa to tylko kilka sytuacji, które każdy mógł policzyć na palcach jednej ręki. Wynik 0:0 po ponad trzydziestu minutach dobitnie pokazał, w którym miejscu jest przebudowywana ekipa “Medyczek”. Dla gości ten wynik był zadowalający i otwierał spore szanse na urwanie punktu wyżej notowanemu rywalowi.

A żeby tego było mało, w 31. minucie słupek uratował podopieczne Romana Jaszczaka od utraty gola. Jak z armaty huknęła Alona Komanda, ale tym razem celownik jeszcze nie był ustawiony.

Piłkarki Medyka długo biły głową w mur, aż nastąpiła 37. minuta. Dobre podanie Natalii Pakulskiej dotarło do Patrycji Ziemby, a ta mimo asysty defensorki umieściła piłkę w bramce silnym strzałem pod poprzeczkę. Po tym golu powietrze ewidentnie zeszło z gospodyń, które zaczęły grać szybciej i odważniej.

Wraz z początkiem drugiej połowy, dobrą kontrę wyprowadziła Anna Gawrońska, która w ostatnim etapie akcji podała do Ziemby, a ta strzeliła drugiego gola w meczu, kierując piłkę do pustej bramki.

Następnie przez długi czas oglądaliśmy niczego nadzwyczajnego. W ekipie gości sporo ożywienia dało pojawienie się Amelii Chmury, ale zysk bramek po stronie beniaminka po tym meczu to nadal zero.

W 78. minucie w polu karnym faulowana była Anastasija Rocane przez Karolinę Barczak w momencie, kiedy atakująca piłkarka była tyłem do bramki. Pani sędzia Kinga Damps bez wahania wskazała jedenasty metr, a Anna Gawrońska z tego miejsca myli się niezwykle rzadko. Od 79. minuty mieliśmy na tablicy wyników 3:0. Rezultat ten stał się jednocześnie wynikiem końcowym.

W kolejce numer 6. Medyk uda się na spotkanie z drugim beniaminkiem tego sezonu, Pogonią Tczew. HydroTruck natomiast u siebie podejmie ambitne krakowianki z AZS UJ.

[Ocena sędzi]: Dobre ustawienie, wzorowe decyzje przy kartkach. Pani Kinga poza kilkoma gwizdkami niemal niewidoczna, a to na pewno plus. Brak rażących błędów. Naszym zdaniem solidna PIĄTKA.