Medyk znów zwycięski

Po dwutygodniowej przerwie zawodniczki Konina i Krakowa  wybiegły na boisko w ramach 10. Kolejki Ekstraligi Kobiet. Do składu UJ powróciła Katarzyna Daleszczyk a  w barwach medyka  po kontuzji Natalia Chudzik i Sandra Sałata oraz a swój debiut na boiskach ekstraligowych zanotowała bramkarka Oliwa Szymczak.

Należy także odnotować fakt ,że piłkarki obu drużyn wsparły strajk kobiet pokazując to wychodząc na  murawę w Koninie z  transparentami. Drużyna Medyka przez całe spotkanie zagrała w czarnych opaskach ze znakiem błyskawica na prawym ramieniu a Jagiellonki miały opaski na nadgarstkach.

Od początku spotkania było widać, że medyk szybko będzie chciał przeważać w tym meczu. W początkowej fazie meczu to gospodynie częściej atakowały bramkę Karoliny Klabis. W 8. minucie spotkania  Gabriela Grzywińska była blisko  zdobycia bramki, jednak piłka po jej strzale z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. W 17. min meczu ponownie Grzywińska próbuje zaskoczyć strzałem z dalszej odległości jednak  piłka mija bramkę strzeżonej przez Klabis. Zaledwie 60. sekund później Koninianki powinny już prowadzić 1:0  lewą stroną przedawała się Kopińska dogrywa do  Kaletki  jednak tak  strzela nad bramka Krakowa. W 21. minucie świetną okazje kolejny raz mają zawodniczki Medyka  z prawy strony boiska  uderza Kaletka, który  strzał efektownie piąstkuje Klabis piłka odbija się od poprzeczką jednak w zamieszaniu podbramkowym Kopińkiej nie udaje się umieścić piłkę w bramce Uj. W 27. minucie świetną okazje mają  Krakowianki  lewą fanką uwolniła się Bryzek dośrodkowuje w pole karne a Solawa tzw’ szczupakiem” strzela obok bramki. Aktywna w tym meczu Kaletka w 32. minucie nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Karoliną Klabis , która z pojedynku wychodzi zwycięsko.  Zaledwie 2 minuty później kolejny raz aktywna  Kaletka  mija defensywę Krakowa i zagrywa piłkę do Dominiki Kopińskiej która zdobywa prowadzenie dla Medyka.

Po zmianie stron w zespole Akademiczek  zmiana za Bryzek wprowadzona do gry  została Gec. Z minuty na minutę coraz aktywniejsze w drugiej połowie były zawodniczki Krakowa choć zawodniczki Medyka dobrze kontrolowały grę. W  65. minucie kolejną zmiana nastąpiła  w barwach Krakowa za  Solawę do gry wprowadzona została doświadczona zawodnika Krakowa Justyna Maziarz. W 72 minucie spotkania po raz  kolejny Gabriela Grzywyńska strzela na bramkę Krakowa jednak na posterunku była  Karolina Klabis. W 82. minucie  faulowana zostaje Gabriela Grzywińska. Rzut wolny wykonywała Natalia Chudzik, dobre dośrodkowanie  na raty wykorzystała  Julia Maskiewicz podwyższając na 2:0. Ekipa gospodarzy kontrolowała dzisiejsze spotkanie i pewnie pokonuje zawodniczki z Krakowa . To zwycięstwo daje ekipie Konina awans na 3 miejsce w tabeli .

KKPK Medyk Konin- AZS UJ Kraków 2:0 (1:0)                                                                                                      Kopińska 34’, Maskiewicz, 82

Medyk: Szymczak – Grzywińska, Maskiewicz, Kaletka(87′ Szydełko), Sirant, Kopińska, Chudzik, Gawrońska, Sałata, Zając, Abambila,

UJ:  Klabis – Malinowska, Smaza, Wilk, Zapała  Nosalik, Daleszczyk, Bryzek (46′ Gec), Wróbel, Wójcik(73 Nieciąg), Solawa (65′ Maziarz)