fbpx

Miksone show w Lidze Narodów

W drugiej kolejce dywizji C Ligi Narodów Andora przegrała z Łotwą 0:4. Bohaterką spotkania była zawodniczka KKS Czarnych Antrans Sosnowiec, mająca swój udział przy wszystkich bramkach.

Karlīna Miksone na boisku występowała do 88.minuty. Już w pierwszej połowie popisała się klasycznym hat-trickiem, w drugiej połowie natomiast asystowała przy golu Viktoriji Zaicikovej. Cały mecz w drużynie Łotwy rozegrała inna zawodniczka Czarnych Anastasija Rocane.

Pochodząca z kurlandzkiej Nīki Miksone zaczęła karierę w lokalnym klubie, skąd przeszła do młodzieżowej sekcji najpierw FK Lipawa, a następnie do FK Dynamo Ryga. Stamtąd trafiła do islandzkiego Íþróttabandalag Vestmannaeyja, następnie do litewskiej Gintry, a potem wraz z Anastasiją Rocane przeszła do konińskiego Medyka, skąd latem 2023 trafiła do Sosnowca. Występowała również w reprezentacji Łotwy – tak młodzieżowej, jak i seniorskiej (m.in. w eliminacjach mundialu 2019). Dwukrotnie występowała w Lidze Mistrzyń. Dla drużyny Czarnych w pięciu meczach ligowych zdobyła dwie bramki.

W sobotę w Koninie zmierzą się natomiast ze sobą była i obecna drużyna Miksone – Konin w Derby Polski podejmuje Czarnych.

Other Articles

Reprezentacja
GaleriaReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply