Spokojne zwycięstwo Polek na mistrzostwach świata

Polska Reprezentacja Niesłyszących grająca w Mistrzostwach Świata odbywających się w Malezji po dobrym starcie z Turcją, dziś będzie się mierzyć z zespołem Anglii.

Polki od samego początku meczu narzuciły swój styl gry Brytyjkom. Już w 11 minucie pięknym rajdem w pole karne popisała się Marta Kaczmarczyk i w sytuacji sam na sam z bramkarką była górą, trafiając do siatki zespołu Anglii. Zawodniczki z Wysp Brytyjskich próbowały odwrócić losy meczu, jednak ich ataki zazwyczaj były neutralizowane przez dobrze ustawioną i grającą linie defensywną Polek. Nasze piłkarki mimo przewagi i kilku sytuacji nie potrafiły jednak ponownie trafić do bramki rywalek i pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem 1:0.
W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się i Polki kontrolowały grę.  Pięknym strzałem w 56 minucie z rzutu wolnego popisała się Agnieszka Boćkowska i brytyjska bramkarka z olbrzymim trudem wybroniła strzał polki. W 71 minucie w końcu udało się podwyższyć wynik. Justyna Siwek uderzyła na bramkę, jednak piłkę odbiła bramkarka Anglii. Jednak w odpowiednim miejscu znalazła się Oliwia Gała i pewnie umieściła piłkę w bramce. 3 minuty później po faulu w polu karnym Clarissy Tomy sędzia wskazał na wapno. Brytyjka pewnie wykonała “jedenastkę” i zdobyła bramkę kontaktową.
Polki podrażnione stratą bramki ruszyły z ofensywą i już w 80 minucie ponownie Oliwia Gała trafiła do bramki Anglii. W doliczonym czasie do bramki Brytyjek trafiła rezerwowa Karolina Kuba, jednak wcześniej sędzia boczna pokazała pozycję spaloną i bramka prawidłowo nie została uznana.  Polki pokonują Anglię i zajmują pierwsze miejsce w grupie z kompletem punktów.