Rozlosowano pary barażowe o awans do Mistrzostw Świata!

Wiemy już jakie zespoły powalczą ze sobą w barażach o awans do Mundialu. Mistrzostwa Świata w Australii i Nowej Zelandii odbędą się już latem przyszłego roku.

W Europie bezpośredni awans ma na chwilę obecną dziewięć reprezentacji. Swoje kwalifikacyjne grupy wygrały Szwecja, Hiszpania, Holandia, Anglia, Dania, Norwegia, Włochy, Niemcy i Francja. Dziewięć kolejnych ekip powalczy z kolei w barażach. Są to zespoły, które w swoich grupach zajęły drugie miejsce. Niestety, w gronie tym nie ma Polski. W “naszej” grupie za plecami najlepszych w stawce Norweżek znalazły się Belgijki i to one mają wciąż szanse na awans.

Baraże w strefie UEFA odbędą się w dwóch etapach. Do drugiego bezpośredni awans zanotowały zespoły, które miały najlepszy bilans spośród wszystkich kadr z drugich miejsc. Są to Szwajcaria, Islandia oraz Irlandia. Sześć pozostałych ekip powalczy już od pierwszego etapu. W wyniku losowania Portugalia trafiła na Belgię, Walia na Bośnię i Hercegowinę, natomiast Szkocja zmierzy się z Austrią.

Triumfatorki pierwszej fazy wiedzą już z kim zmierzą się w kolejnym etapie. Co ciekawe, nie wszystkie trzy zespoły, które wygrają swoje potyczki drugiej fazy, będą mogły się cieszyć z awansu do Mundialu. Trafią tam dwie najlepsze ekipy z najlepszym łącznym bilansem, sumując rezultaty z eliminacji i baraży. Zwyciężczynie play-offów z najsłabszym dorobkiem, o przepustkę do MŚ będą musiały jeszcze powalczyć w barażach międzykontynentalnych.

Mistrzostwa Świata w Australii i Nowej Zelandii odbędą się w dniach 20 lipca – 20 sierpnia 2023 roku. Europejskie baraże zaplanowano natomiast na 6 i 11 października tego roku. Obwiązywać będzie w nich zasada jednego meczu, bez rewanżów, dlatego niewykluczone, że będziemy świadkami dogrywek, lub nawet rzutów karnych.

Baraże do Mistrzostw Świata w strefie UEFA:

1. runda (6 października 2022):
Szkocja – Austria
Walia – Bośnia i Hercegowina
Portugalia – Belgia

2. runda (11 października 2022):
Portugalia lub Belgia – Islandia
Szkocja lub Austria – Irlandia
Szwajcaria – Walia lub Bośnia i Hercegowina

Inne wiadomości

I ligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz