Młoda Polka błyszczy w Norwegii! Hat-trick Mileny Kokosz

Swoje pierwsze bramki w sezonie 2020 strzeliła utalentowana Milena Kokosz. Polska skrzydłowa popisała się dzisiaj hat-trickiem na zapleczu norweskiej ekstraklasy, a jej Åsane Fotball pokonało 3:1 trzecie w tabeli Øvrevoll Hosle.

Powoływana do reprezentacji Polski U-19 zawodniczka w dwóch pierwszych kolejkach 1. Divisjon pauzowała, lecz od trzeciej serii gier wskoczyła już do podstawowej jedenastki norweskiego drugoligowca. W dzisiejszym pojedynku 4. kolejki otworzyła wynik wyjazdowego meczu w 14. minucie.

Skromne prowadzenie Åsane trwało aż do 72. minuty, kiedy nasza rodaczka ponownie cieszyła się z pokonania bramkarki gospodyń. Hat-trick 18-letnia Polka skompletowała sześć minut później. Rywalki, które do tego starcia przystępowały z kompletem trzech zwycięstw, stać było tylko na jednego gola. Autorką honorowej bramki dla Øvrevoll Hosle została w 87. minucie Christiane Sofie Jansch.

Milena Kokosz zanotowała w tym meczu pełny występ. Åsane Fotball po czterech kolejkach plasuje się na szóstym miejscu w tabeli z czterema punktami na koncie.