Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Dzień drugi, kolejka trzecia

Gdy wybiła godzina 15:10 rozpoczęliśmy trzecią kolejkę fazy grupowej

Iskra Tarnów potwierdziła swoją formę pewnie pokonując FC Mundialito i z kompletem zwycięstw meldując się w fazie pucharowej. Ozdobą meczu był hat trick Katarzyny Sowy.
Iskra – Mundito 4:1 (Sowa x3, Najberek – Zieja)

Spotkanie numer dwa w tej grupie rozstrzygało kto, oprócz Iskry Tarnów, awansuje do niedzielnej fazy grupowej. O jedną bramkę okazały się zawodniczki Tęczy i to je zobaczymy w niedzielnych meczach. Bramkę na wagę awansu zdobyła Magdalena Bulczak.
Tęcza – SMS 1:0 (Bulczak)

Czas na końcowe efekty w grupie B. Pierwsze do rywalizacji przystąpiły Polonia Tychy i Targowianka Targowo. Zawodniczki z Małopolski okazały się skuteczniejsze i pokonały rywalki z Tychów i to one wyszły z pozycji lidera do niedzielnych ćwierćfinałów. Polonia awansowała z drugiej pozycji.
Polonia – Targowianka 2:5 (Krężelok, Grzechnik –  Krawczyk W. x3, Krawczyk G. x2)

W meczu “o pietruszkę”, chyba że ktoś preferuje rzodkiewki, spotkały się UAM Poznań i UJ Kraków. Lepsze okazały się zawodniczki z Małopolski i wygrały to emocjonujące spotkanie jedną bramką.
UAM – UJ 2:3 (Prewicz, Witek – Mleczko, Czapnik, Najbar)

Grupa C kończyła rywalizację grupowymi starciami Stomilanek ze Spartą i Czarnymi i FSA. W pierwszym spotkaniu lepsze okazały się zawodniczki Sparty i wygrywając 3:1 zapewniły sobie awans.
Stomilanki – Sparta 1:3 (Milewska – Polewska x2, Bramka samobójcza)

Mecz FSA z Czarnym dał wszystko czego oczekują kibice futsalu. Pot, krew, łzy wygrane i łzy porażki. Wyższość w wyniku po stronie krakowianek, które wynikiem 2:1 przypieczętowały awans z grupy.
Czarni – FSA 1:2 (Burzan – Tętnowska, Matuszczyk)

Przed spotkaniem Diamonds`ów z AP Orlen wiadomo było, że ekipa z Gdańska nie przejdzie do następnej rundy. Diamenty walczyły z Unią o pierwsze miejsce w grupie. Warszawianki swoje zadanie wykonała, pokonując rywalki 2:1 i czekając na ostatni mecz w tej grupie i tego wieczoru.
Diamonds – AP Orlen 2:1 (Sikorska, Urban – Dudzińska)

W meczu GKS Katowice z Unią Opole doszło do niemożliwego. Katowiczanki wygrały 4:0 i o awansie decydowała mała tabela.
GKS – Unia 4:0 (Baumert, Stalmach x3)

 

 

https://www.kobiecysoccer.pl

Inne wiadomości

EkstraligaFutsalI LigaNewsy

Dodaj komenntarz