SGGW ze skromną zaliczką w 1. meczu o Ekstraligę

W pierwszym spotkaniu barażowym o miejsce w grupie północnej Ekstraligi Futsalu drużyna AZS SGGW Warszawa zwyciężyła 3:2 z Uniwersytetem Warszawskim, zapewniając sobie niewielką zaliczkę przed meczem rewanżowym.

W pierwszych minutach spotkania walka była wyrównana i obie strony zdołały stworzyć sobie sytuacje bramkowe, jednak większą skutecznością wykazały się zawodniczki SGGW. W 5’ po podaniu Aleksandry Ogonowskiej piłkę tuż przy dalszym słupku skierowała do bramki  UW Izabela Konobrodzka. Chwilę później niewiele zabrakło, by padła bramka wyrównująca, ale po strzale z dystansu Agnieszki Gołębiowskiej piłka odbiła się od poprzeczki. Z kolei w 8’ z niewielkiej odległości strzał na bramkę Natalii Betlińskiej oddała Kornelia Bińczyk, ale nie zdołała zaskoczyć bramkarki. Po 10 minutach gry SGGW powiększyło swoją przewagę zdobywając drugą bramkę po tym, jak jedna z zawodniczek ze środka pola odbiła piłkę wprost do znajdującej się w pobliżu bramki osamotnionej Aleksandry Ogonowskiej, która z łatwością celnym strzałem umieściła piłkę w bramce. W 13’ drużynie UW udało się zdobyć bramkę kontaktową, kiedy po akcji z rzutu rożnego piłkę do bramki rywalek posłała Kornelia Bińczyk. Euforia ze zdobytej bramki  przez zespół gości nie trwała jednak długo, gdyż w 14’ po zagraniu ręką w polu karnym Uniwersytetu sędzia podyktował rzut karny, który celnym strzałem w sam narożnik zamieniła na trzecią bramkę dla SGGW Weronika Bekker.

Po przerwie zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego przejęły inicjatywę chcąc za wszelką cenę odrobić straty z pierwszej połowy i praktycznie nie pozwalały gospodyniom opuścić własnej połowy. Po wielu oddanych próbach strzału na bramkę SGGW, kolejny gol dla UW padł dopiero w 27’, gdy po uderzeniu Emilii Jarzyny, piłka ostatecznie znalazła drogę do bramki odbijając się od jednej z zawodniczek SGGW. Jeszcze w tej samej minucie drużyna gospodyń miała szansę na szybką odpowiedź na straconą bramkę, ale ostatecznie strzał Barbary Łoniewskiej był niecelny. Do ostatnich sekund oba zespoły próbowały jeszcze zmienić wynik. W 40’ najpierw próbę z dystansu oddała Kinga Rosłon, ale niewiele się myląc skierowała piłkę tuż obok słupka. Chwilę później ostatni strzał w tym meczu z własnej połowy oddała Weronika Bekker, ale ostatecznie piłka wylądowała w rękach Zuzanny Nikisz.

Kto ostatecznie znajdzie się w przyszłym sezonie w grupie północnej Ekstraligi Futsalu dowiemy się  po meczu rewanżowym, który odbędzie się 11 marca o godzinie 20:00.

Ekstraliga futsalu – baraż o awans/utrzymanie – 1. mecz
AZS SGGW Warszawa – KU AZS Uniwersytet Warszawski 3:2 (3:1)
Konobrodzka 5’, Ogonowska 10’, Bekker 14’ (K) – Bińczyk 13’, (Bramka samobójcza) 27’

SGGW: Betlińska – Majewska, Stawicka, Matuszewska, Pochroń – Krzyczkowska, Konobrodzka, Łoniewska, Ogonowska, Bekker, Sztukiewicz, Trojanowska, Porębska

UW: Nikisz – Bińczyk, Przybyłkowicz, Rębiś, Gołębiowska – Wróbel, Jeryng, Pokraśniewicz, Bartosiewicz, Jarzyna, Rosłon