Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – dzień drugi, kolejka druga

Punktualnie o 8:30 rozpoczęło się spotkanie UKS-u SMS-u Łódź z FC Mundialito. To oznaczało że rozpoczęliśmy drugi dzień Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii do lat piętnastu, a przed nami było dziś aż 16 spotkań!

Co dziś działo się na poznańskim Morasku?

Oba zespoły przystąpiły do drugiego dnia mistrzostw z nożem na gardle. Z presją lepiej poradził sobie łodzianki, które po pierwszej połowie prowadziły 1:0. W drugiej dołożyły trzy gole i o godzinie 16 zagrają mecz o awans.

UKS SMS Łódź – FC Mundialito Grójec 4:0
Komar x2, Kraszewska, Łysiak

Kolejne spotkanie to mecz Tęczy Bydgoszcz z Iskrą Tarnów. Lepiej pobudkę przetrwały futsalistki z małopolski. W pierwszej połowie zaaplikowały trzy gole i mogły skupić się na kontrolowaniu spotkania

UKS Tęcza SISU Bydgoszcz – Iskra Tarnów 1:3
Figura – Zając x2, Dziurda

Mecz nr.3, to spotkanie UJ Kraków – Targowianka. Choć goście szybko strzelili bramkę, UJ nie poddał się bez walki. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy goście dołożyli drugą bramkę, a ozdobą meczu był perfekcyjnie wykonany rzut rożny i gol Julii Dziurdzi

AZS UJ Kraków – Targowianka Targowisko 0:3
Krawczyk, Sieczka, Dziurdzia, Płaszewska

W meczu o 11:00 gospodynie turnieju podejmowały tyską Polonię. Szybki, widowiskowy mecz. Osiem goli, i multum słupków i poprzeczek! Zdecydowanie najlepszy mecz do tej pory. Szybkie gole AZS UAM nie załamały Polonii, która strzelając sześć goli o pierwsze miejsce w grupie zagra z Targowianką

AZS UAM Poznań – Polonia Tychy 2:6
Wydłowska – Krężelok x2, Karwala, Siwek, Szymańska, Muszyńska

Jeszcze nie opadły emocje po ostatnim meczu gdy do rywalizacji przystąpiły zawodniczki FSA Kraków i Sparty Miejska Górka. Mecz dostarczył wielu wrażeń, a podopieczne Joanny Kubisiak świetnie wykonały założenia taktyczne i pewnie pokonały swoje rywalki.

FSA – Sparta 4:1
Prochowicz, Matuszczyk, Kościelniak, Tętnowska – Guzenda x2

Czarni Sosnowiec w meczu “o wszystko” mierzyły się ze Stomilankami z Olsztyna. Podopieczne Dariusza Malaszewskiego szybko wypracowały sobie przewagę dwubramkową. Lecz zawodniczki Adriana Ciocha nie odpuszczały i doprowadziły do remisu. Dodajmy że to pierwszy remis w tym turnieju.

Czarni – Stomilanki 2:2
Stenzel, Burzan – Zagórska, Dymczyk

Grupa D zaserwowała nam pojedynek Unii Opole z AP Orlen Gdańsk. Zawodniczki Unii nie pozostawiły złudzeń i wypunktowały bezlitośnie rywalki a wynik końcowy to 4:1

Unia – AP Orlen 4:1
Badowska, Kruk, Czuż x2 – Koszykowska

Drugą serię spotkań kończył pojedynek GKS Katowice z Diamonds Warszawa. Emocje, zwroty akcji, piękne bramki i końcowy wynik 5:2 dla Warszawianek.

GKS – Diamonds 2:5