fbpx

MMP przed nami. Poznajmy bliżej grupę „A”

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet w futsalu U-18 rozpoczną się już za 4 dni. Przybliżamy wam zespoły rywalizujące w grupie A .

4.12. w Jastrzębiu Zdrój rozpoczynają się MMP U-18 w których będzie rywalizować 16 najlepszych zespołów w Polsce wyłonionych podczas eliminacji. Gospodarzem turnieju jest SWD Wodzisław Śląski , natomiast tytułu bronić będzie REKORD Bielsko Biała.

Grupa A

REKORD Bielsko-Biała (obrońca tytułu ), UKS 3 Staszkówka Jelna, AZS UJ Kraków, SMS Łódź II

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie A , – ,,Myślę ze najmocniejsza grupa biorąc pod uwagę indywidualności oraz wyniki – Mamy 3 zwycięzców swoich grup eliminacyjnych i mistrza polski. Będzie ciekawie” – mówi szkoleniowiec REKORDU , który bronić będzie tytułu mistrzowskiego .

Uważam ze poziom turnieju będzie bardzo równy, jest dużo drużyn z topu trawiastego, mamy kilku przedstawicieli ekstraligi futsalu,  myślę że w typach nie byłem nigdy dobry wiec zostawię to dziennikarzom oraz kibicom – dodaje Samuel Jania.

Minimalny cel ,który uszczęśliwi ubiegłorocznego zwycięzcę ? – „Ważne będzie podejście do każdego meczu jak do tego finałowego, zdajemy sobie sprawę ze czeka nas trudne zadanie ale udowodniliśmy rok temu ze niemożliwe nie istnieje wiec i w tym roku dobra gra chcemy cieszyć naszych kibiców i siebie a gdzie nas to zaprowadzi ? Odpowiedz poznamy już za niecały tydzień ! „

Poza REKORDEM Bielsko Biała w grupie znajduje się:

UKS 3 Staszkówka Jelna – 1 ligowy beniaminek , aktualny Mistrz Polski w futsalu kategorii U-16. Warto zaznaczyć, że  popularna „TRÓJECZKA” w sobotę zdobyła wojewódzki Puchar Polski w futsalu. Klub z Gródka nad Dunajcem może pochwalić się również debiutanckim powołaniem do seniorskiej reprezentacji Polski, etatowej zawodniczki młodzieżowych reprezentacji – Pauliny Tomasiak , co napewno jest sygnałem do jeszcze cięższej pracy dla młodych piłkarek z Jelnej.

AZS UJ Kraków – czołowy klub w rozgrywkach halowych, zdobywca Mistrzostwa Polski w seniorskim futsalu. Po fenomenalnym sezonie na trawie w kobiecej Ekstralidze, pozbawiono ich medalu.

SMS Łódź – świetna szkoła sportowa, która wychowuje czołowe polskie piłkarki. W swoich szeregach zespół z Łodzi , ma utalentowane zawodniczki ,które zasilają szeregi kadr narodowych począwszy od najmłodszych aż do seniorskiej reprezentacji. Aktualny wicelider na trawie w rozgrywkach Ekstraligi. Czy przełoży się to na występy podczas MMP?

Ramowy terminarz MMP U-18 w grupie A prezentuje się następująco :

pt 13:00 UKS Staszkówka Jelna – AZS UJ Kraków
pt 13:50 Rekord Bielsko-Biała – SMS Łódź II
sb 8:30 UKS Staszkówka Jelna – SMS Łódź II
sb 9:20 Rekord Bielsko-Biała – AZS UJ Kraków
sb 15:10 AZS UJ Kraków – SMS Łódź II
sb 16:00 Rekord Bielsko-Biała – UKS Staszkówka Jelna

MMP U-18 gr.A

Kobiecyfutbol.pl ma patronat medialny Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U-18 , dlatego będzie oddana strona z relacją LIVE z każdego meczu.

Other Articles

FutsalNewsyPolska
EFK: Ważne punkty Rolnika
I ligaNewsyPolska