MMP u18: Sebastian Głogowski o zbliżającym się turnieju

Przechodzimy do grupy “B” Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18-stu. Dziś poprosiliśmy opiekuna Bielawianki o kilka słów przed tym jakże ciekawie zapowiadającym się turniejem. Zapraszamy.

Przypomnijmy, że zadaliśmy trenerom trzy pytania:

1) Jaki cel minimum uszczęśliwi Wasz zespół na MMP U18?

2) Czy pokusi się trener o wytypowanie Mistrza?

3) Proszę scharakteryzować w dwóch trzech zdaniach zespoły w swojej grupie.

Jako pierwszy odpowiadał będzie opiekun UKS Bielawianka Bielawa, trener Sebastian Głogowski:

foto. UKS Bielawianka Bielawa

1)

Cel minimum, który Nas uszczęśliwi już osiągnęliśmy. Był to właśnie awans na finały w Jastrzębie Zdroju. Nie mamy więcej nic do stracenia, a możemy tylko zyskać. Nie ciąży na dziewczynach presja wyniku, nie mamy ustawionej poprzeczki minimum. Co ugramy to tylko na plus. Wyjdziemy z grupy – SUPER, nie?-nikt nie będzie zawiedziony. Nie jesteśmy ekipą futsalową.

2)

Oczywiście, że tak. Wytypować mogę, ale czy trafię? Postawiłbym się chyba w złym świetle przed własnymi zawodniczkami, gdybym typował kogoś innego: dlaczego mam nie stawiać na Mistrzowskim tronie Bielawianki? I to jest moja odpowiedź. Dlaczego nie zrobić czegoś jak Duńczycy w 1992 r? Bez przygotowań, bez stresu sięgnęli po tytuł. Jak w pytaniu powyżej, my już swój cel osiągnęliśmy, czemuż by nie powalczyć o złoto? Kto ma wierzyć w zespół jak nie trener?
Dla mnie osobiście Mistrzem Polski jest ten zespół, który uplasował się na najwyższej lokacie grając tylko swoimi wychowankami. Jestem przeciwnikiem tzw. dowoływania sobie zawodniczek z innych klubów. Uważam, iż ten przepis powinien być dezaktywowany. Co to za Klubowy Mistrz Polski lub medalista, co na jeden/dwa weekendy w roku ściąga zawodniczki z innych klubów? Dla mnie, nie są to Mistrzostwa Klubowe, a Mistrzostwa Polski ZAWODNICZEK i SELEKCJONERÓW. Drużyna jedzie na Mistrzostwa Polski z jedną bądź dwoma swoimi zawodniczkami, a reszta na zasadzie zgód. Tutaj Komisja do spraw futsalu powinna się zastanowić i to poważnie nad tym przepisem. Mówią, iż chcą podnosić poziom, ok, ale jakim kosztem?

Byłbym hipokrytą gdybym powiedział, że tak nie robię, ale mam zasadę, najpierw moje wychowanki. Skoro przepisy pozwalają. Tak zagraliśmy w eliminacjach-tylko i wyłącznie Bielawianki. Udało się wygrać eliminacje, mimo że nie należały one do najłatwiejszych, gdzie w grupie mieliśmy typowo  futsalowy klub z Poznania, Unię Opole czy Rolnik Głogówek. Więc udowodniliśmy że można tylko wychowankami coś ugrać.
Dlatego ogromny szacunek dla tego klubu, zawodniczek i trenera co zagra w finałach tylko swoimi zawodniczkami! Dla nich powinna być ufundowana nagroda Fair Play przez Związek!
3)
Nie znam żadnego z tych zespołów. Jedziemy, ze tak powiem, “w ciemno”. Nie znamy mocnych ani słabych punktów naszych rywali. Nie znamy stylu grania. W każdym meczu będziemy się uczyć na bieżąco i wyciągać wnioski. No to pytanie mogę Panu redaktorowi odpowiedzieć ale dopiero po Mistrzostwach.

MMP U-18 gr.B

PozycjaKlubMeczeWB+PPts
132807
2321107
331423
430230
” B”
Foto: UKS Bielawianka/ Sebastian Głogowski (archiwum prywatne),

Inne wiadomości

InneNewsyZagranica
FutsalNewsy

Dodaj komenntarz