fbpx

MMP U-18 już za 3 dni. Czas przedstawić grupę „B”

Skoro mamy wtorek, czas przedstawić grupę „B” Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kat. do lat 18. które odbędą się w najbliższy weekend w Jastrzębiu-Zdroju.

W tej grupie los skojarzył Bielawiankę Bielawa, Wierzbowiankę, ROW Rybnik i AZS UMCS Lublin.

Grupa w naszej opinii zostanie zdominowana przez klub ze Śląska. ROW Rybnik od kilku lat pokazuje się bardzo dobrze na arenie Śląskiej, jaki Polskiej w wielu kategoriach wiekowych. W tym roku mało sportowy aspekt pieniężny w Rybniku pozornie może być motorem napędowym, by włodarzom miasta pokazać, jak źle robią, ucinając dotacje czy anulując pomoc. Do tego warto nadmienić, że klub grywał na hali w Mistrzostwach Polski seniorek, choć przed tym sezonie właśnie z powodów stricte finansowych zmuszony został do odwołania ligi.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1317540828579320&id=201476343519113

Kolejnym zespołem z nie lada gratką na dobry wynik zapewne będzie Wierzbowianka Wierzbno. Młody, ambitny zespół rywalizuje w Ekstralidze Futsalu, ma młode zawodniczki i niemal na pewno przyjedzie składem mocno zbliżonym do tego, który zobaczyliśmy choćby w ubiegłym tygodniu w meczu z Rekordem. W Wierzbnie mocno studzą optymizm. Nie ma presji wyniku. A po sobotnim meczu chwalił ich druga połowę opiekun Rekordzistek Samuel Jania.

Bielawianka Bielawa. Klub, który na Dolnym Śląsku niemal zrzesza młode dziewczyny z regionu. O czym mówił już we wrześniu Sebastian Głogowski naszemu portalu. Więcej o wywiadzie TUTAJ. Dodatkowo przed MMP także jasno dał do zrozumienia, że nie cięży na jego zespole żadna presja. Jak sam mówi – „Cel minimum, który nas uszczęśliwi, już osiągnęliśmy. Był to właśnie awans na finały w Jastrzębiu-Zdroju. Nie mamy więcej nic do stracenia, a możemy tylko zyskać. Nie ciąży na dziewczynach presja wyniku, nie mamy ustawionej poprzeczki minimum. Co ugramy to tylko na plus. Wyjdziemy z grupy – SUPER, nie?-nikt nie będzie zawiedziony. Nie jesteśmy ekipą futsalową.” Jeśli Bielawianka osiągnie sukces będzie to w 100% sukces młodych, ambitnych wychowanków klubu oraz całego sztabu trenerskiego.

https://www.facebook.com/bielawiankakobiety/posts/2925476617724080

Czwartą ekipa, którą los dołożył do grupy „B” to AZS UMCS Lublin. Popularne „Dziki” jak określa się występujący w męskiej 1 lidze Futsalu klub, to dla nas spora niewiadoma. Jak to bywa z klubami uczelnianymi, na pewno ma potencjał zrzeszający piłkarki z regionu, a może i całej Polski. I choć bardzo byśmy chcieli napisać coś więcej, posypujemy głowę popiołem. Na temat piłkarek UMCS nie wiemy zbyt wiele. Mamy nadzieje, że właśnie turniej na Śląsku skłoni naszą redakcję do nadrobienia zaległości. 

Grupa „B” rozpocznie swoje zmagania w piątek o 14:40 spotkanie Bielawianki z Wierzbowianką, poniżej plan  gier oraz tabela tej grupy. 

My przypominamy że portal KobiecyFutbol.pl objął turniej patronatem medialnym i przeprowadzi z niego relację LIVE.

pt 14:40 Bielawianka Bielawa – Wierzbowianka
pt 15:30 TS ROW Rybnik – AZS UMCS Lublin
sb 10:10 Bielawianka Bielawa – AZS UMCS Lublin
sb 11:00 TS ROW Rybnik – Wierzbowianka
sb 16:50 Wierzbowianka – AZS UMCS Lublin
sb 17:40 TS ROW Rybnik – Bielawianka Bielawa

MMP U-18 gr.B

PozycjaKlubMeczeWB+PPts
132807
2321107
331423
430230

Other Articles

FutsalNewsyWywiady
NewsyReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply