Mołdawia rozgromiona! Pierwsze zwycięstwo Polek w eliminacjach EURO 2021

Reprezentacja Polski dobrze zaprezentowała się w drugim meczu w ramach eliminacji przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Biało-czerwone pokonały w Warszawie Mołdawię 5:0 po golach Aleksandry Sikory, Ewy Pajor i Katarzyny Daleszczyk.

Podopieczne Miłosza Stępińskiego już od pierwszych minut udowadniały, że nie przez przypadek są faworytkami tego pojedynku. Na prowadzenie gospodynie wyszły w 9. minucie, kiedy Ewa Pajor znakomicie wyłożyła piłkę Aleksandrze Sikorze, a piłkarka Juventusu uderzeniem z pierwszej piłki pokonała Natalię Munteanu. Niewiele ponad kwadrans później role się odwróciły. Świetnie prawym skrzydłem Sikorę wypuściła Emilia Zdunek, a zawodniczka mistrza Włoch dograła do Pajor, która uprzedziła bramkarkę Mołdawii, trafiając na 2:0. W 34. minucie po raz trzeci gola reprezentacji Polski zapewnił duet Sikora-Pajor. Źle piłkę wybiła Victoria Țurcanu i futbolówka znalazła się pod nogami naszej prawej wahadłowej. Wślizgiem zagrała ona wzdłuż bramki, gdzie strzeleckim instynktem wykazała się napastniczka Wolfsburga, po raz drugi tego dnia trafiając do siatki. W 43. minucie Ewa Pajor mogła zanotować także drugą asystę, lecz po uderzeniu Katarzyny Daleszczyk refleksem wykazała się Natalia Munteanu. W doliczonym czasie pierwszej połowy za próbę kopnięcia bez piłki grającej dziś na środku obrony Gabrieli Grzywińskiej czerwoną kartkę zobaczyła Anastasia Toma i Mołdawianki w ostatnich akcjach pierwszej i przez całą drugą połowę musiały radzić sobie w dziesiątkę. Nie udało im się wyniku 3:0 dotrzymać do gwizdka kończącego pierwsze 45 minut, bowiem w jednej z ostatnich akcji tej części Katarzyna Daleszczyk wreszcie umieściła piłkę w siatce.

Po zmianie stron Polki nadal atakowały, lecz brakowało nieco wykończenia. W 54. minucie Ewa Pajor oddała kolejny w tym spotkaniu strzał, który jednak nie sprawił problemów bramkarce gości. Na kwadrans przed końcem z bardzo dobrej strony pokazała się wprowadzona z ławki Dominika Grabowska, która obróciła się i podała do Aleksandry Sikory, która wślizgiem oddała jednak niecelny strzał. Fantastyczne zawody przeciwko Mołdawii zaliczyła Emilia Zdunek, która tym meczem na dłużej mogła wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie biało-czerwonych. Pomocniczka Sevilli mogła zanotować dziś asystę, lecz po jej prostopadłym dograniu Ewa Pajor oddała strzał, z którym poradziła sobie Natalia Munteanu. W końcówce najlepszej polskiej piłkarce i tak udało się skompletować hat-tricka, kiedy 23-latka minęła bramkarkę przyjezdnych i wpakowała futbolówkę między słupki. Wynik w 89. minucie mogła jeszcze poprawić wprowadzona z ławki Nikola Karczewska, lecz jej uderzenie głową po wrzutce Dominiki Grabowskiej trafiło po interwencji Munteanu tylko w poprzeczkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0.

Polki po dwóch rozegranych meczach eliminacyjnych mają na koncie 4 punkty. Już w najbliższą środę czeka je wyjazdowy pojedynek z najsłabszą drużyną naszej grupy, Azerbejdżanem.