MŚ w siatkonodze: Udane otwarcie mistrzostw świata reprezentacji Polski!

Plan na pierwszy dzień mistrzostw świata w siatkonodze został zrealizowany. Polki pewnie awansują do ćwierćfinałów singla i debla, ustępując w swoich grupach tylko Czeszkom.

Dzień rozpoczął się od rywalizacji w grze pojedynczej. Diana Maciaszczyk otworzyła turniej wygranym pojedynkiem z brązową medalistką poprzednich mistrzostw świata, Słowaczką Gabrielą Vinanską. W drugim meczu bez większych problemów ograła Dunkę. Nasza singlistka potknęła się dopiero w trzecim meczu, w którym za mocna okazała się rywalka z Czech.

Ostatni mecz w grupie to zacięty, trzysetowy bój z reprezentantką Korei Południowej, ostatecznie wygrany przez Polkę 2:1. To zwycięstwo zapewniło Dianie Maciaszczyk awans do ćwierćfinałów, z drugiego miejsca w grupie. Jutro o godzinie 12:00 zmierzy się z reprezentantką Rumunii.

W deblu również nie brakowało emocji już od pierwszego spotkania. Reprezentujące nasz kraj w grze podwójnej Aleksandra Kurczewska, Angelika Puchalska i Agnieszka Jarczak stoczyły bardzo wyrównany mecz z Irakijkami. To Polki miały jednak więcej futnetowych argumentów po swojej stronie i zwyciężyły ten pojedynek w tie-breaku.

Drugi mecz, to druga tego dnia odsłona rywalizacji Polski z Koreą Południową. W tym spotkaniu nasze reprezentantki nie pozostawiły złudzeń i pewnie zwyciężyły 2:0.

Na koniec rywalizacji w grupie nasza kadra mierzyła się z mistrzyniami świata z Czech. Pierwszy set to zdecydowane zwycięstwo faworytek całego turnieju. W drugim secie Polki podniosły się, pokazały fantastyczny futnet i wygrały z Czeszkami na przewagi, doprowadzając tym samym do tie-breaku. Trzeci set, to jednak ponownie dominacja mistrzyń świata i ich ostateczna wygrana w meczu i w całej grupie. Polki zajęły drugie miejsce i jako rozstawiona drużyna trafiają do fazy ćwierćfinałowej, gdzie podobnie jak w singlu czeka nas rywalizacja z Rumunią.