Najlepsza strzelczyni AZS PWSZ Wałbrzych kontuzjowana

AZS PWSZ Wałbrzych w najbliższym czasie będzie musiał sobie radzić bez swojej czołowej zawodniczki. Kontuzji w trakcie zgrupowania reprezentacji Polski U-19 nabawiła się bowiem Alicja Materek.

Ósmy zespół Ekstraligi poinformował, że 18-letnia pomocniczka w meczu kadry Niny Patalon z Danią (1:3), który odbył się 6 marca, doznała kontuzji i musiała opuścić boisko już po 35 minutach gry. Nie wiadomo jeszcze jak długa przerwa czeka Materek. W ramach La Manga Cup w barwach reprezentacji Polski do lat 19 wystąpiła ona w dwóch starciach, wybiegając w pierwszym składzie również w potyczce ze Szwecją. W przegranym 0:1 meczu przebywała na placu gry do 67. minuty. Na zakończenie turnieju w Hiszpanii z powodu kontuzji nie było jej dane zagrać przeciwko Holandii (2:5).

Pomocniczka, która latem wzmocniła AZS PWSZ Wałbrzych przechodząc z Górnika Łęczna jest aktualnie najlepszą strzelczynią zespołu. Po dwunastu kolejkach ma na swoim koncie 5 goli. Udało jej się trafić do siatki między innymi w pierwszym tegorocznym meczu, kiedy sensacyjnie wyprowadziła wałbrzyszanki na prowadzenie w potyczce z Medykiem Konin. Ósmy zespół Ekstraligi wygrał tamto spotkanie ostatecznie 2:0.

Klub z Dolnego Śląska w zbliżającej się 13. kolejce Ekstraligi zmierzy się na własnym terenie z SMS-em Łódź. Mecz ten zaplanowano na sobotę, 14 marca o godzinie 12:00. Czekamy jednak na ostateczne potwierdzenie, czy wszystkie spotkania odbędą się zgodnie z planem, co szczegółowo opisaliśmy TUTAJ.